bitcoinBTC/TRY
1.225.203,53 TL 3,31%
ethereumETH/TRY
65.104,77 TL 4,00%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.954,72 TL 0,46%
xrpXRP/TRY
18,13 TL 4,92%
solanaSOL/TRY
2.014,94 TL 3,49%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
65.104,19 TL 3,86%
cardanoADA/TRY
16,04 TL 6,86%
dogecoinDOGE/TRY
2,85 TL 0,90%

Paylaş

Binance CEO’su CZ’ye Socios’tan destek

binance cftcnin sikayetinin reddini talep etmeye hazirlaniyor

Socios CEO’su Alexandre Dreyfus, Binance ile ilgili iddialara ilişkin değerlendirmede bulundu. Dreyfus, X hesabından yaptığı paylaşımında, Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya (CZ) arka çıktı.

socios

Bir gazeteci ile telefon görüşmesi yaptığını belirten Dreyfus, ” Bana CZ ve SBF’nin aynı profil olduğunu ve her ikisinin de olanları hak ettiğini anlatmaya çalışıyordu” ifadesi kullandı. Dreyfus, SBF’nin kullanıcıları dolandırdığını ve CZ/Binace’in böyle bir şey yapmadığına dikkat çekti.

Binance ile ilgili son dönemlerde çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Borsa ve CEO’su CZ hakkında hem SEC hem de CFTC çeşitli suçlamalarla dava açılmıştı. CZ’nin müşteri fonlarını kullandığı ve yatırımcıları manipüle ettiği iddia edilmişti.

Borsanın ayrıca zor durumda olduğuna dair dedikodular ortaya çıkmıştı. Özellikle son dönemlerde birçok yöneticinin istifa etmesi borsanın zor olduğuna dair spekülasyonları artırdı. Şirket, işgücünün önemli bir bölümü ile de yollarını ayırmıştı.

Binance, eylül ayının son günlerinde Rusya için kesin kararı vermişti. Şirket, Rusya’daki işlerinin tamamını CommEX’e satmayı kabul ettiğini duyurmuştu. Wall Street Journal, borsanın Rusya’daki insanların yurtdışına para çıkarmalarına yardımcı olduğunu iddia etmişti. ABD Adalet Bakanlığı’nın borsanın yaptırımların delinmesine aracılık edip etmediğini soruşturduğu belirtilmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala