Binance CEO’su CZ: Binance LUNA Aldı, Satmadı

binance ceosu cz binance luna aldi satmadi

3.5 milyar dolarlık rezervinin nereye gittiği soruları sorulurken, Luna Foundation Guard bu konuya açıklık getirdi. LFG, geçen hafta UST’nin dolara olan sabitliğini korumak adına elindeki varlıkların önemli bir kısmını sattığını duyurdu. Bu duyurudan neredeyse dakikalar sonra Binance CEO’su Changpeng Zhao da bir tweet dizisi yayımladı ve Binance’in hali hazırda LUNA tuttuğunu söyledi.

Binance CEO’su CZ, Binance’in LUNA Tuttuğunu Söyledi

Luna Foundation Guard’ın rezervleriyle ilgili açıklamasının hemen ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao da bazı önemli açıklamalar yaptı. Binance’in 3 milyon dolarlık yatırımla 15.000.000 LUNA aldığını söyleyen CZ, LUNA’larına hala adreste durduğunu söyleyerek Binance’in Terra cüzdanı linkini paylaştı.

CZ, aynı adreste zaman içinde stake’ten kazanılan yaklaşık 12.000.000 UST olduğunu da belirtti. Buradaki UST’lerin de hiç taşınmadığını ve satılmadığını söyledi.

Binance, LUNA alımı yaptığında takvim 2018 yılını gösteriyordu. O yıllarda 15.000.000 LUNA’nın yaklaşık değeri 1.6 milyar dolardı. Yaşanan çöküşle birlikte bu değer şimdilerde 3.000 dolar seviyesine geldi.

Önemli kısmın kullanıcı koruması olduğunu söyleyen CZ, Terra proje ekibinden önce bireysel kullanıcıların zararını karşılamalarını istedi. Binance’i ise bir adım geriye çekti.

Kısa süre önce Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de Terra’nın önce küçük yatırımcı için hamle yapması gerektiğini söylemişti. Bu konuda CZ ve Buterin’in aynı fikirde olduğunu söyleyebiliriz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
339.849,42 TL 1,33%
ethereumETH/TRY
18.303,12 TL 0,16%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,30%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
3.732,58 TL 1,93%
binance-usdBUSD/TRY
16,71 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
5,55 TL 1,49%
cardanoADA/TRY
7,82 TL 0,94%
solanaSOL/TRY
580,36 TL 3,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,13 TL 1,53%
Bağlantıyı kopyala