bitcoinBTC/TRY
1.270.578,37 TL 0,82%
ethereumETH/TRY
68.120,57 TL 0,68%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.978,16 TL 1,35%
xrpXRP/TRY
19,34 TL 2,67%
solanaSOL/TRY
2.117,20 TL 4,11%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
68.072,83 TL 0,68%
cardanoADA/TRY
17,37 TL 1,93%
dogecoinDOGE/TRY
2,90 TL 2,35%

Paylaş

Binance CEO’su Brezilya Hedeflerini Anlattı

binance ceosu brezilya hedeflerini anlatti

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, Brezilya için yeni bir hamle yapmak istiyor. Bununla ilgili açıklama Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’dan geldi. Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, şirketin, Brezilya’da banka ve ödeme işlemcisi almak istediğini söyledi.

Binance CEO’su Brezilya için Konuştu

Rio Janeiro’da Ethereum topluluğu etkinliği olan EthereumRio düzelendi. Burada konuşan isimlerde biri de Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao oldu. Zhao, şirketin Brezilya’da 100 kişilik ekibini güçlendirmek istediğini belirtti. Ayrıca şirket, ülkede banka ve ödeme işlemcileri de satın almayı planlıyor.

binance ceosu brezilya hedeflerini anlatti 2

Hatırlayacağınız gibi kısa süre önce Binance,  Brezilya menkul kıymetler aracı kurumu Sim;paul Investimentos‘u satın almak için bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzalamıştı.

CoinDesk‘in haberine göre; Zhao, borsanın, kripto endüstrisinin gelişimini “Sağlıklı ve işbirlikçi bir şekilde” teşvik etmenin yollarını bulmak için düzenleyiciler ve devlet kurumlarıyla yakın bir şekilde çalışmayı planladığını belirtti.

Brezilya’da şu sıralar bekleyen bir mevzuat var. Bu mevzuat kripto para borsalarının uygun şekilde lisanslanmasını gerektirecek. Bu da ülkede yerel bir ofis açılması ya da mevcut bir operatörün satın alınması demek.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala