Binance, Brezilya’da Yeni Ödeme Sağlayıcısı Olarak Latam Gateway’i Seçti

binance brezilyada yeni odeme saglayicisi olarak latam gatewayi sectifg

Kripto para borsası Binance son dönemde yaptığı yenilikler ile sık sık gündeme gelmeye başladı. Son olarak Binance geçen hafta ülkenin Pix anında ödeme sistemine çift yönlü transferleri askıya aldıktan sonra Brezilya’daki ödeme sağlayıcısını değiştirdi.

Binance, Brezilya’da Yeni Ödeme Sağlayıcısı: Latam Gateway

Binance, kullanıcıların Pix hesaplarına para yatırma ve çekme işlemleri sağlamak için Capitual hizmetlerini kullanıyordu. Ancak Brezilya ödeme sağlayıcısı Latam Gateway ile birlikte çalışacağını söyledi. 

binance tl cekimini sinirlandirdi

Binance konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Borsa ile birlikte Binance, Mart ayında duyurulan merkez bankası ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) tarafından yetkilendirilmiş bir şirket olan Sim;paul’u yerel aracılık edinme sürecini yürütürken müşteriler için daha iyi bir çözüm sunacak.

Peki Binance hükümetin ödeme sistemi Pix aracılığıyla Brezilya reali cinsinden para yatırma ve para çekme işlemlerini neden askıya almıştı? Binance tarafından yapılan açıklamada, Binance’in bir yıl sekiz ay boyunca Pix üzerinden para yatırma ve çekme işlemlerini yürüten yerel ödeme hizmeti sağlayıcısı Capitual ile olan ortaklığını sonlandırdığı belirtildi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
440.210,34 TL 2,13%
ethereumETH/TRY
34.098,42 TL 3,04%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.899,35 TL 2,07%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 0,68%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 0,58%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,14%
solanaSOL/TRY
791,56 TL 4,40%
polkadotDOT/TRY
167,82 TL 2,39%
Bağlantıyı kopyala