Binance Borsasında Kan Kaybı Hızlanıyor İddiası

binance borsasinda kan kaybi hizlaniyor iddiasi

En büyük kripto borsası olarak görülen Binance‘tan çıkışların hızlandığı belirtiliyor. Forbes’un analizine göre Binance borsasından nakit çıkışı CEO Changpeng Zhao‘nun (CZ) açıkladığından daha kötü ve o zamandan beri daha da hızlandı. Kripto veri şirketi Defillama’nın verilerine göre, yatırımcılar cuma günü Binance’tan net 360 milyon dolar çekti.

binance borsasinda kan kaybi hizlaniyor iddiasi1

Binance Borsasının Kayıpları Hızlanıyor

13 Aralık’ta başka bir kripto veri şirketi olan Nansen, Binance’in önceki hafta 3 milyar dolarlık varlık kaybettiği açıkladı. Bu rakam o dönemde şirketin toplamının yüzde 4’üne karşılık geliyordu.

Forbes araştırmasında ise Binance’in, Nansen raporundan bu yana varlıklarının yüzde 15’ini kaybettiğini iddia etti. İddiaya göre Binance varlıklarının yüzde 25’i 2 ay gibi bir süre içerisinde borsadan ayrıldı.

Araştırmaya göre yatırımcı çıkışları, borsanın iki kripto parası Binance Coin(BNB) ve Binance USD’de net bir şekilde görülüyor. BNB, son iki ayda değerinin yüzde 29’unu kaybederken, borsanın elinde 29 milyon BNB kaldığı tahmin ediliyor.

Fon çıkışlarının yanı sıra Binance’ın ABD’li düzenleyiciler kurumlarla da başı dertte. Son olarak ABD’nin Seattle’daki Batı Bölgesi Başsavcılığı, bazı hedge fonlarının Binance ile olan ilişkisini inceleme altına almıştı. Buna göre fonların Binance ile iletişimlerine dair kayıtlar talep edilmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Ekonomi gazeteciliğinde bir ekol olan Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.523,42 TL 2,38%
ethereumETH/TRY
29.622,13 TL 2,22%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,69%
bnbBNB/TRY
5.850,34 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 2,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,06 TL 1,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 6,79%
matic-networkMATIC/TRY
20,54 TL 3,31%
Bağlantıyı kopyala