bitcoinBTC/TRY
1.270.665,15 TL 0,61%
ethereumETH/TRY
67.990,68 TL 1,14%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.969,77 TL 1,29%
xrpXRP/TRY
19,28 TL 2,82%
solanaSOL/TRY
2.097,82 TL 5,04%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,10%
staked-etherSTETH/TRY
67.983,45 TL 0,91%
cardanoADA/TRY
17,19 TL 0,13%
dogecoinDOGE/TRY
2,91 TL 2,75%

Paylaş

Binance borsasında bir istifa daha

binance

Kripto para borsası Binance’te istifalar sürüyor. Binance Fransa Direktörü Stéphanie Cabossioras’ın istifa ettiği bildirildi. Böylece bu yıl borsadan ayrılan üst yönetici sayısı 10’a yükseldi.

binance 3

Binane Fransa’da üst düzey ayrılık

Binance Fransa’da üst düzey ayrılık yaşandı. Şirketin ülke direktörü Stéphanie Cabossioras istifa etti. Şirketin Fransa yöneticisi David Prinçay, X hesabından Cabossioras’ın ayrılığını doğruladı. Prinçay, “Stéphanie’ye Binance Fransa’ya yaptığı güçlü katkılar için teşekkür ediyor ve bir sonraki mücadelesinde kendisine başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Cabossioras, Binance’e Nisan 2022’de katılmıştı. İstifa eden yönetici, yılın kasım ayında icra direktörlüğüne terfi etmeden önce hukuk başkanı olarak görev yapıyordu.

Binance’ten yapılan açıklamada, Fransa merkezli operasyonlarının büyümeye devam ettiği ifade edildi. Cabossioras’ın ayrılışının operasyonlar üzerinde hiçbir etkisinin olmadığı kaydedildi. Cabossioras, kripto borsasına katılmadan önce Kanada’nın Quebec eyaletindeki finansal düzenlemelerin çoğundan sorumlu olan Autorité des Marchés Financiers’in genel danışmanıydı.

Borsanın Fransa kolu haziran ayında yerel bir soruşturmaya tabi tutulmuştu. Paris Savcılığı soruşturmaya gerekçe olarak kara para aklama eylemlerini göstermişti. Cabossioras, ayrılışıyla birlikte adını yalnızca bu yıl içinde ayrılan en az 10 üst düzey yöneticinin listesine ekledi.

Temmuz ayında Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hilman, Genel Danışman Han Ng ve pazarlama sorumlusu Steve Milton’ın da bulunduğu üç yönetici görevlerinden ayrılmıştı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, ayrılıkları şirket gelişiminin normal bir parçası olarak nitelendirmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala