Binance, Blockchain Girişimi Aptos’a Yatırım Yapıyor

binance blockchain girisimi aptosa yatirim yapiyor

Son zamanlarda kripto para dünyasında oldukça sık bir şekilde ortaklık ve yatırım haberleri gelmeye başladı. Bu iş birlikleri ve yatırımlar, ekosistemin büyümesini ve gelişmesini sağlarken kriptoya yeni bir soluk getiriyor. Bu kez kripto para borsası Binance, Blockchain girişimi Aptos‘a yatırım yaptığını duyurdu.

Binance Labs’ten, Blockchain Girişimi Aptos’a Yatırım

Bloomberg‘e göre, kripto para borsası Binance’in risk sermayesi kolu olan Binance Labs, Blockchain girişimi Aptos Labs‘a ek yatırım yaptığını açıkladı.

binance blockchain girisimi aptosa yatirim yapiyor

Binance Labs yaptığı açıklamada, yatırımın finansal ayrıntılarını vermeden Aptos’a yatırılan fonların, şirketin ekibini genişletmek ve layer altyapısını geliştirmek için kullanacağını ifade etti.

Binance’in kurucu ortağı ve risk sermayesi yatırım biriminin başkanı Yi He konuya ilişkin olarak şöyle konuştu:

Binance Labs’in Aptos’un mart ayında yaptığı ilk bağış toplama yatırımını, girişimin Blockchain ağını oluşturmak için kullandığı programlama dili sebebiyle takip etti.

Aptos Blockchain ağının BNB Chain ve Solana’dan daha verimli ve güvenli olduğu ve girişimin ‘Move’ dilini kullandığı aktarıldı.

Aptos mart ayında Tiger Global, BlockTower, FTX Ventures, Paxos ve Coinbase Ventures’ın katılımıyla a16z liderliğinde 200 milyon dolar tutarında fon topladı. Girişim, 1 milyar dolardan fazla değerlemeye ulaştı. 

Ayrıca bu gelişmenin ardından kripto borsası Binance, Ukrayna’nın en büyük gıda zinciri VARUS ile ortaklık duyurdu. VARUS’un, Avrupa’da kripto ödeme kabul eden ilk market olduğu belirtiliyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
369.468,33 TL 3,80%
ethereumETH/TRY
25.023,62 TL 4,09%
tetherUSDT/TRY
18,54 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.412,08 TL 2,25%
usd-coinUSDC/TRY
18,56 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
8,69 TL 5,30%
binance-usdBUSD/TRY
18,54 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
8,00 TL 2,24%
solanaSOL/TRY
622,87 TL 3,35%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 0,94%
Bağlantıyı kopyala