Binance, Bahreyn’deki Faaliyetleri için İlk Onayı Aldı

binance bahreyndeki faaliyetleri icin ilk onayi aldi 2

Dünyanın aylık ziyaretçi sayısı açısından lider kripto para borsası Binance, Körfez bölgesinden ilk onayı aldı. Binance, Bahreyn Krallığı’nda bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı kurmak için Bahreyn Merkez Bankası’nın (CBB) onayından geçti.

Binance Bahreyn ile İlk Onayı Aldı

Binance, resmi web sitesinden yaptığı açıklamayla Bahreyn Krallığı‘nda kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstermek adına onay aldığını açıkladı. Prensipte onay alan şirket, Bahreyn Merkez Bankası’na (CBB) lisans başvurusunda bulunmuştu.

binance bahreyndeki faaliyetleri icin ilk onayi aldi

CBB’den gelen onayla birlikte CBB, Orta Doğu Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde bir Binance kuruluşuna prensipte onay veren ilk düzenleyici haline geldi. Binance’te yer alan bilgiye göre, CBB’den gelen prensip içi onay, Binance’in hala zamanında tamamlanması beklenen tam başvuru sürecini tamamlamasını gerektiriyor.

Şirket yavaş yavaş dünyanın farklı bölgelerinde gerekli yasal onayları almak için hamleler yapıyor. Ayrıca bilindiği üzere Binance CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı açıklamalarda sık sık ülkelerin düzenleyici kurumlarıyla dirsek temasında olmak istediklerini dile getiriyor. Burn için uzun zamandır merkeziyetsiz bir şekilde işlerini yürüten şirket, yeni bir merkez arayışında. Kasım ayında, genel merkez için açıklamanın kısa süre sonra yapılacağı söylenmişti. Ancak, henüz bir duyuru yapılmadı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 478.166,31 TL 1,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.991,51 TL 5,26%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,80%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.950,39 TL 3,99%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,57 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,78 TL 2,36%
solana
Solana (SOL) 1.324,05 TL 10,90%
xrp
XRP (XRP) 8,20 TL 5,12%
terra-luna
Terra (LUNA) 904,50 TL 3,78%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,09 TL 4,07%
Bağlantıyı kopyala