Binance, Abu Dabi’de Kripto Saklama Hizmeti Onayı Aldı

binance abu dabide kripto saklama hizmeti onayi aldiasdf

Kripto para borsaları artan rekabet ortamında çalışmalarını hızlandırmış durumda. Son olarak çıkan haberlere göre; kripto para borsası Binance, kripto para saklama hizmetleri için Abu Dabi’deki düzenleyici ADGM’den onay aldı.

Binance, Abu Dabi’de Onay Aldı

 Binance, Abu Dabi Küresel Pazarında (ADGM) Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu’ndan (FSRA) Finansal Hizmetler İzni (FSP) aldı.

FSP, FSRA tarafından belirtilen FSP koşullarını karşılamaları koşuluyla, Binance’in profesyonel müşterilere saklama hizmeti vermesini sağlayacak. ADGM Başkanı Ahmed Jasim Al Zaabi, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

binance abu dabide kripto saklama hizmeti onayi aldiadfg

Binance’in Web3 ekonomisi için çözümler geliştirmek üzere ADGM’deki operasyonlarını ve Ar-Ge’sini desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.

Binance MENA ve Avrupa Bölge Başkanı Richard Teng ise şu ifadeleri kullandı:

ADGM ve FSRA ile çalışmak, sektörümüz ile kamu sektörü arasındaki iş birliğinin değerini vurgulayan ve son derece iş birliğine dayalı bir süreç oldu.

Son olarak hatırlatmak gerekirse Binance, Nisan 2022’de de kripto varlıklar için bir finans platformu olarak faaliyet göstermek üzere ADGM’den prensipte onay (IPA) almıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.890,48 TL 1,19%
ethereumETH/TRY
24.095,10 TL 2,47%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,37%
bnbBNB/TRY
5.498,16 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,43%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,34%
xrpXRP/TRY
7,35 TL 0,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
6,06 TL 0,19%
matic-networkMATIC/TRY
17,37 TL 1,72%
Bağlantıyı kopyala