bitcoinBTC/TRY
1.276.189,58 TL 5,09%
ethereumETH/TRY
66.424,10 TL 2,33%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.687,24 TL 0,89%
xrpXRP/TRY
17,98 TL 0,46%
solanaSOL/TRY
1.761,98 TL 1,02%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
66.214,41 TL 2,18%
cardanoADA/TRY
12,31 TL 4,56%
dogecoinDOGE/TRY
2,73 TL 2,60%

Paylaş

Billy Markus’un Twitter’dan Yaptığı Çağrı Bitcoin’e Yaradı

billy markusun twitterdan yaptigi cagri bitcoine yaradi1

Piyasanın tekrar yükselişe geçmesini isteyen Billy Markus Twitter paylaşımıyla dikkatleri topladı. Bitcoin‘in hızlı yükselmesiyle paylaşımın önemi katlandı.

Bulunduğu aralığın üst ve alt seviyelerini defalarca test eden lider kripto, sınırları tekrar zorluyor. Billy Markus, piyasadan tekrar yükselişe geçmesini isteyerek adeta Bitcoin’e yardımcı olmaya çalıştı. Bitcoin için haftalardır “kırılmaz” görünen sınırlar bir kez daha test ediliyor.

İlk meme para birimini başlatan Markus, Tweet‘inde topluluğa yükselişe geçip geçemeyeceğini sordu. Markus şöyle seslendi: “Her şey yine sebepsiz yere yükselişe devam edebilir mi?”

Billy Markus’un Twitter Paylaşımı Sonrası Bitcoin Fırladı

Paylaşımı hemen takip eden saatlerde, Bitcoin büyük bir artışla karşılaştı. 41.500 dolara ulaştı. Yükseliş öncesi bir işaret göstermeyen kriptodaki bu hareket Markus’un paylaşımının etkili olduğunu düşündürdü. Twitter kullanıcıları paylaşıma büyük bir ilgi gösterse de daha sonra Bitcoin grafiği tekrar yönünü aşağı çevirdi.

Bu haberin yazımı esnasında coinmarketcap verilerine göre BTC, 40.455 dolar seviyesinden fiyatlarla işlem görüyor.

CoinGlass verilerine göre, son 12 saat içinde, piyasadan milyonlarca dolar değerde sipariş tasfiye edildi.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala