Anasayfa Haberler Bill Miller ve Kripto Para Düşünceleri

Bill Miller ve Kripto Para Düşünceleri

Bill Miller, Bitcoin'in potansiyel olarak yüksek bir değerde olabileceğini veya hiç bir değeri olmayabileceği görüşünde...

0

Wall Street yatırımcılarından Bill Miller CNBC’ye verdiği röportajda Bitcoin’in potansiyel olarak yüksek bir değeri olabileceğini veya hiç bir değeri olmayabileceğini açıkladı. Bu açıklama kafaları karıştırsa da Miller’a göre Bitcoin teknolojik bir deneyden ibaret. Her yıl daha da aşağıya iniyor ve orta değerde sabit kalacak bir varlık değil. Yani ya çok yukarıya çıkacak yada sıfıra inecek.

Ben Gözlemciyim

Bu durumu ise geçen yıl en düşük fiyatın 3200 dolar olmasını fakat bu yıl fiyatların 4000 dolardan işlem görmesine bağlıyor. Spekülasyonlara oldukça açık bir varlık olduğunu belirten Miller’a göre borsanın büyük bir hata sonrası tamamen çökeceğini düşünüyor. Miller bir yatırımcı olduğu için sahip olduğu portföyde kripto varlıklara da yer veriyor. Geleneksel piyasalar yükselirken kripto varlıkların bu durumla uzaktan yakından alakası olmadığı için bu varlıkları tamamen gözlem için tuttuğunu belirtiyor.

Geçen yıl Aralık ayında ki rekor seviyeden sonra varlıkların büyük bir kısmını elinden çıkardığını ve bu seviyenin tamamen hayalden ibaret olduğunu belirtiyor. Birçok yatırımcının daha da yükselir mantığı ile hareket ettiği için kayıp yaşadıklarını aktardı. 2014 yılından beri sahip olduğu kripto varlıkların %50’sinden fazlasını elinde tuttuğunu da açıkladı. Sahip olduğu teknoloji sebebiyle de bu varlıkları sevdiğini ve bazı alışverişlerini bu paralar üzerinden yaptığını da söylüyor.