Bilinmeyen Cüzdan, Yaklaşık 100 Milyon Dolarlık XRP Aktardı

bilinmeyen cuzdan yaklasik 100 milyon dolarlik xrp aktardi 2

Whale Alert tarafından paylaşılan bilgiye göre; bilinmeyen bir cüzdandan, Bithumb borsasına yaklaşık 100 milyon dolar değerinde XRP transferi gerçekleşti. Söz konusu transferi gerçekleştirilen XRP‘nin son durumu hakkında bilgi verilmedi.

100 Milyon Dolarlık XRP Aktarımına Piyasa Sessiz Kaldı

Bilinmeyen cüzdan tarafından, Bithumb borsasına transfer edilen 100 milyon dolar değerinde XRP için piyasa sakin kaldı. Piyasa, ortalama günlük hacme göre kripto paranın fiyatını büyük ölçüde etkileyebilecek olan bu işleme henüz karşılık vermedi.

bilinmeyen cuzdan yaklasik 100 milyon dolarlik xrp aktardi

Gerçekleştirilen 88 milyon XRP‘lik transfer, toplam günlük hacmin yaklaşık yüzde 50’sini temsil ediyor. Bu da saniyeler içinde piyasanın şeklini değiştirebilir bir güç.

XRP fiyatı, 9 Kasım’da yüksek seviyelere çıkmıştı. Ancak şimdilerde bu seviyeden yaklaşık yüzde 19 daha aşağıda seyrediyor.

Haberin yazıldığı sırada XRP fiyatı ConMarketCap verilerine göre; 1,06 dolardan işlem görüyor. XRP, tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) 4 yıl önce ulaşmıştı. 4 Ocak 2018’de XRP, 3,84 dolar ile ATH yapmıştı.

Kripto para piyasasındaki küresel düzeltme hem Bitcoin hem de altcoinleri etkiledi. Uzmanlar, düzeltmenin ana nedeninin tamamen teknik olduğunu belirtiyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 712.737,70 TL 6,35%
ethereum
Ethereum (ETH) 55.969,18 TL 8,12%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.834,80 TL 5,60%
tether
Tether (USDT) 13,36 TL 0,76%
solana
Solana (SOL) 2.726,01 TL 13,04%
cardano
Cardano (ADA) 20,31 TL 10,53%
xrp
XRP (XRP) 12,12 TL 7,57%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,03%
polkadot
Polkadot (DOT) 441,94 TL 8,11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,65 TL 6,60%
Bağlantıyı kopyala