Beyrut’taki Üniversitede Kripto Para Odaklı Dersler Verilecek

beyruttaki universitede kripto para odakli dersler verilecek

Kripto para ekosistemine ilgi arttıkça birçok kurum ve kuruluş bu alan için çalışmalar yapmaya başladı. Eğitim sektörü de kripto piyasasına kayıtsız kalmadı. Dünyada ve Türkiye’de bu konuda eğitimler, dersler ve seminerler verilmeye başlandı. İnsanların bu alanı doğru anlaması ve bilgilenmesi için birçok kurum harekete geçti. Beyrut’taki bir Üniversite de kripto para odaklı dersler vermeye başlayacak.

Beyrut Amerikan Üniversitesi’nden Kripto Para ve Blockchain Dersleri

Beyrut Amerikan Üniversitesi, kripto para birimi ve Blockchain uygulamalarına odaklanan dersler vermeye hazırlanıyor.

beyruttaki universitede kripto para odakli dersler verilecek

Lübnan’da kripto para odaklı derslerin başında Gizlilik odaklı Nym Technologies’in kurucu programcısı Harry Halpin bulunuyor. Geçtiğimiz yıl da “Blockchain for Business” kursunu veren Halpin, kripto para ve Blockchain programının üniversite için yeni bir deneyim olduğunu aktardı.

Yeni müfredata göre, üniversitenin Temmuz ayından itibaren profesyoneller için bir DeFi modülü ekleyerek lisansüstü öğrencilere ayrı kurslar vermeyi hedefliyor.

Halpin, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Gerçekten ihtiyacımız olan şey, bu alanda iyi işler yapacağını düşündüğüm öğrencilerin becerilerini geliştirmek. Kripto para ekosistemini, Blockchain sektörünü daha iyi anlayan ve uygulayabilen yetenekli programcılar yetiştirmek.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala