Betashares, Avustralya’nın İlk Metaverse ETF’sini Başlattı

betashares avustralyanin ilk met

Son yıllarda kripto para dünyasının en önemli ürünlerinden birisi de şüphesiz ETF‘ler oldu. Özellikle son dönemde borsada işlem gören fonlara yönelik bir hayli artmış durumda. Avustralya borsa yatırım fonları (ETF) sağlayıcısı Betashares de ülkenin ilk metaverse ETF’sini Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda (ASX) piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Betashares, Avustralya’nın İlk Metaverse ETF’sini ASX’te Piyasaya Sürüyor

Betashares, ilk metaverse ETF’sini Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda (ASX) piyasaya sürüyor. Betashares yaptığı açıklamada, BetaShares Metaverse ETF (MTAV) listesinin, metaverse’i çevreleyen bina, geliştirme ve operasyonlarda yer alan küresel şirketler portföyünü inceleyecek.

betashares avustralyanin ilk metaverse etfsini baslatti

BetaShares CEO’su Alex Vynokur yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Metaverse’in temelini oluşturan teknoloji yelpazesi geliştikçe ve kullanıcı büyümesi devam ettikçe, bu seküler eğilimin spor, canlı müzik ve diğer bağlantıda kalma yollarıyla ilişki kurma biçimimizde devrim yaratması bekleniyor.

Söz konusu ETF, Bloomberg Metaverse Select Index’i izlemeye çalışacak. Bu şirketler, odak noktası metaverse tabanı ile ilgili faaliyetlerden gelirlerinin anlamlı bir miktarını elde etmeye odaklanan Roblox, NVIDIA ve Meta Platformları gibi şirketleri de içeriyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.457,33 TL 6,05%
ethereumETH/TRY
33.895,28 TL 10,97%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.923,38 TL 2,95%
xrpXRP/TRY
6,84 TL 4,69%
cardanoADA/TRY
9,67 TL 5,02%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,00%
solanaSOL/TRY
795,15 TL 10,81%
polkadotDOT/TRY
168,71 TL 7,41%
Bağlantıyı kopyala