bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

Beşiktaş’tan Kripto Hamlesi: Rain Sponsor Oldu

Beşiktaştan Kripto Hamlesi

Kripto para borsaları ve spor kulüpleri arasındaki sıkı bağ giderek güçlenmeye devam ediyor. Son dönemde kripto paralarına artan popülaritesi sebebiyle yeni nesil ortaklık ve sponsorluklara yönelen kripto borsaları, daha geniş kitlelere ulaşmak adına genelde spor kulüplerini tercih ediyorlar. Yine bu durumun bir örneği olarak Türkiye piyasasına yeni giriş yapan kripto para borsası Rain de sponsorluk için Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden Beşiktaş‘a sponsor oldu. Sponsorluğun miktarı 14 milyon euro olarak açıklandı.

Rain Beşiktaş

Rain Beşiktaş’ın Resmi Göğüs Sponsoru Oldu

Kürsel olarak kripto para borsaları anlaşmalarını genişletirken, kripto Rain de Beşiktaş Kulübü ile anlaştı. Rain ve Beşiktaş’ın sponsorluk lansmanında konuşan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, sponsorluk hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Rain bizim göğüs sponsorumuz. Bunlardan iki yıl boyunca onlarla birlikte olacağız. Türbinlerimizden birtaneminin isim hakkında Rain’e verdik. Sahamızda Rain adını taraflarımız ile sık sık görecek. Uluslararası bir firma olması ve marka değerinin yüksek olması, beşiktaşın marka değeri için önemlidir. Beşiktaş’ın da Rain’e marka değeri olarak çok şey katacağını düşünüyorum.

İki marka da oldukça kıymetli, iki marka da bu ortaklıkla birlikte daha da ileriye gidecek. Ancak önemli olan bunun da ilerisine giderek, değerli Rain’le birlikte daha uzun süre iş birlileri yapabilir. Umut ediyorum ki Rain ile uzun süre çalışacağız.”

Rain Kurcu Ortağı AJ Nelson ise şu ifadelere yer verdi:

Beşiktaş en eski markalaran birisi. İstanbulun en büyük kulüplerinden birisi. bir partner olarak beşiktaş ile çok güzel planlarımı var.”

Başkan Ahmet Nur Çebi’ye yöneltilen “yakın zamanda NFT veya bir fan token çalışmanız var mı?” sorusuna net bir cevap vermeyerek ilerleyen dönemde çalışmalarını sürdürdüklerini, ve kripto para ile NFT çalışmalarının hassasiyetler çalışıldığını belirtti.

Diğer taraftan BTCHaber olarak Rain ile yapılan bu sponsorluğun Beşiktaş taraftarlaına yönelik ne gibi bir planları olduğunu sorduk. Konuyla alakalı olarak cevap veren Mehmet Çamır şu ifadelere yer verdi:

“Yaptığımız sponsorlukla taraftarlarımızı da memnun edecek önemli planlarımız var. İlerleyen dönemlerde Rain ve Beşiktaş olarak taraftarlarımızı oldukça memnun edecek etkinliklerin geleceğini söyleyebiliriz.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala