bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,192.73 0.10%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,161.90 1.50%
bnb
BNB (BNB) $ 600.56 0.50%
solana
Solana (SOL) $ 153.88 0.00%
xrp
XRP (XRP) $ 0.548908 2.76%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.507694 0.06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.157628 2.27%

Beş Kripto Para Yatırımcısından Biri Kadın

bes kripto para yatirimcisindan biri kadin

Bitpanda ve GlobalWebIndex tarafından Avrupa genelinde yatırımcıların genel bir resmini çıkarmak için gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, beş kripto para yatırımcısından biri kadın. Aralarında Rusya ve Türkiye’nin de dahil olduğu 17 Avrupa ülkesinden 5 bin kullanıcı arasında yapılan araştırma Avrupa’daki kripto para yatırımcılarının davranışlarının belirlenmesini amaçlıyor.

Araştırmaya göre kripto para yatırımcılarının en önemli özellikleri arasında risklere açık, yenilik arayışında ve ekonomik olarak güçlenme duygusuna sahip olmaları bulunuyor. Kripto paralara yatırım yapanların yüzde 48’i ticari anlamda karar vericilerden yüzde 24’nün ise mühendis veya bilişim alanında çalışanlar olduğu ortaya çıktı.

Araştırma ayrıca kripto para sahipleri arasında oldukça yüksek bir çeşitlilik olduğunu gösteriyor. Kripto paralara yatırım yapanların genellikle genç ve yüksek eğitimli erkekler olduğu düşünülür. Ancak araştırmaya göre her beş kripto para sahibinden birinin kadın olduğu ve bunların yüzde 40’ının 35 yaş üzerinde olduğu görüldü. Ayrıca bu yatırımcıların yüzde 54’e yakınının üniversite diploması bulunmuyor.

Bitpanda ve GlobalWebIndex tarafından yürütülen ve Türkiye’den de 372 kullanıcının katıldığı araştırmanın sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Bülent Nevres

Daha önce PCWeek, eWeek, Cisco, Ünite İletişim, İz İletişim ve BThaber'de çeşitli görevlerde bulunan Bülent Nevres, şu anda BTCHaber.com'un yayın koordinatörülüğünü üstleniyor. Bülent Nevres ayrıca, teknoloji alanında birçok şirkete de içerik sağlamaya devam ediyor.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala