Bernstein’dan Hiper Bitcoinizasyon Açıklaması

Bernsteindan Hiper Bitcoinizasyon Aciklamasi

Küresel varlık yönetim şirketi Bernstein, bankacılık krizinin Bitcoin‘e yansımalarını ele aldı. Analistler, bankacılığın geleceğinde DeFi ve kripto paraların önemli yer tutabileceğini aktardı. Bankacılıkta yaşanan sorunların Hiper Bitcoinizasyon’a yol açabileceğini bildirdi.

Bernsteindan Hiper Bitcoinizasyon Aciklamasi1

Bernstein: Bankalar, Hiper Bitcoinizasyona Yol Açabilir

Bernstein, bankacılık krizi ve kripto varlıkları değerlendirdi. Gautam Chhugani liderliğindeki Bernstein analistleri, Silicon Valley Bank’ın iflasının gerilimi artırdığını belirterek, “Hiper hızlı bilgi akışlarının ve banka operasyonlarının yeni dünyasına hoş geldiniz” ifadesini kullandı. Analistler, bankaların daha önce hiç anlamadıkları yeni risklerle uğraştıklarını belirtti.

Bernstein, yeni dönemin müşteriler için bilinmeyen karşı taraf riskleri meydana getirdiğine dikkat çekti. Kripto paraların ise bu risklerin bazılarını hafifletebileceği vurgulandı. Chhugani’ye göre kriptonun basitliği banka müşterilerinin acil risklerine çözüm üretiyor. Müşteriler fiyat istikrarına da ihtiyaç duyuyor. Analist, Bitcoin‘in istikrarının şu anda banka müşterilerine hitap etmeyebileceği ancak bu durumun değişebileceğini ifade ediyor.

Bernstein analistleri, “Bankacılığın geleceğinde banka yok” ifadesini kullanarak ‘DeFi‘nin bankacılık dünyası için inşa edilmiş gibi görüneceğini” bildirdi. Bankacılığın daha özelleştirilmiş, akıllı ve gerçek zamanlı çalışacağı aktarıldı. Analistleri, daha fazla bankacılık aksiliğinin Hiper Bitcoinizasyon‘a yol açabileceğini söyledi.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
602.564,51 TL 3,33%
ethereumETH/TRY
41.317,87 TL 4,43%
tetherUSDT/TRY
23,48 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.565,44 TL 8,86%
usd-coinUSDC/TRY
23,53 TL 0,18%
xrpXRP/TRY
11,52 TL 6,63%
staked-etherSTETH/TRY
41.345,60 TL 4,33%
cardanoADA/TRY
5,82 TL 21,86%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 10,69%
tronTRX/TRY
1,55 TL 14,86%
Bağlantıyı kopyala