bitcoinBTC/TRY
1.270.847,25 TL 3,65%
ethereumETH/TRY
65.545,92 TL 1,71%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.657,31 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
18,14 TL 1,94%
solanaSOL/TRY
1.816,45 TL 3,30%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
65.595,08 TL 1,75%
cardanoADA/TRY
12,92 TL 10,82%
dogecoinDOGE/TRY
2,91 TL 11,28%

Paylaş

Berenberg’den Hamas yorumu: Coinbase’in çalışmalarını baltaladı

coinbase bitcoin lightning agini bunyesine katacaker

Piyasalarda gözler Ortadoğu’daki gelişmelere çevrildi. İsrail-Filistin geriliminin piyasa üzerindeki baskısı artarken, Hamas’ın kripto kullanımının da yankıları devam etti. Yatırım şirketi Berenberg, Coinbase‘in lobi çalışmalarının Hamas’ın kripto kullanımı nedeniyle sekteye uğradığını bildirdi.

Coinbase Demokrat vekiller ile bulusacak 2

Berenberg’den Hamas değerlendirmesi

Berenberg, Hamas’ın kripto kullandığına dair raporların Coinbase’in lobi çalışmalarını zorlaştırabileceğini açıkladı. Berenberg Baş Analisti Mark Palmer, Coinbase’e yönelik temkinli duruşun arkasında İsrail-Hamas çatışmasından kaynaklanan siyasi rüzgarların yanı sıra ABD’de kendisine karşı uygulanan çeşitli düzenleyici eylemlerin bulunduğunu belirtti. Palmer, son manşetlerin kriptonun yasal statüsü sorusuna açıklık getirilmesini zorlaştıracağını savundu.

Hamas’ın nisan ayında blockchain hareketlerinin takip edilebilme kabiliyeti nedeniyle bağış toplamak için kripto kullanmayacağını açıklamıştı. Geçen hafta Financial Times, İsrailli yetkililerin Binance ve diğer kripto borsalarında Hamas ile bağlantılı 100’den fazla hesabı kapattığını duyurmuştu.

Coinbase, birkaç yıldır kripto dostu düzenlemeler için ABD’de lobicilik çalışmalarını artırmıştı. Berenberg analistleri, Coinbase hisseleri için ‘tut’ tavsiyesini yineledi ve 39 dolar fiyat hedefini korudu. Palmer, Coinbase’in SEC ile devam eden davasının hisse fiyatı üzerinde engelleyici etkileri olduğunu dile getirdi.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala