Bentley Motors NFT Sektörüne Adım Atıyor

Bentley Motors NFT Sektörüne Adim Atiyor1

Blockchain, NFT ve Metaverse. Son dönemde bu üç sektör de şirketler tarafından araştırılıyor ve yeni ürünler piyasaya sürülmeye devam ediyor. Özellikle yeni nesil şirketler bu alanda önemli adımlar atarken, köklü şirketlerden de önemli atılımlar görmeye başladık. Bunun en muhtemel sebeplerinden birisi de NFT ve benzeri web3 teknolojilerin, şirketlerin vizyonlarını yansıtması. Bu vizyona sahip olan şirketler arasına son olarak İngiliz otomobil şirketi Bentley Motors da katıldı.

Bentley, Polygon’un Üzerinde Kutulu NFT Projesini Duyurdu

Gün geçmiyor ki yeni bir şirket daha kendi NFT koleksiyonunu tanıtmasın. Sektörün beraberinde getirdiği popülerlik ve vizyon, şirketlerin marka stratejilerini de cezbetmiş durumda. Bu cazibeye dayanamayan İngiliz lüks otomobil şirketi Bentley Motors da 208 parçadan oluşan yeni bir NFT koleksiyonu duyurdu. Şirket yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bentley, Eylül 2022’de piyasaya sürmek üzere, sadece 208 parça ile sınırlı koleksiyonu ile NFT pazarına ilk girişimini yapıyor. 208, hem en hızlı Grand Tourer’ın (Continental GT Speed) en yüksek hızı hem de modern Bentley tasarım DNA’sına ilham veren 1952 ikonik R-Type Continental’in toplam üretim çalışması olması nedeniyle Bentley için özel bir öneme sahip.

Bentley NFT’nin doğuşu, Bentley Design tarafından yaratılan benzersiz bir sanat eseri olacak ve sahiplerine benzersiz erişim ve özel ödüller sunacak. NFT, Web3 ekosisteminde Bentley sahipliğini genişletmek ve geliştirmek için uzun vadeli bir yaklaşımın bir sinyali niteliğinde”

Son olarak şirketin NFT’lerini basmak için karbon nötr iddiası ile öne çıkan Polygon Blockchain ağını tercih ettiğini belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.430,61 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
38.332,80 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.271,14 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,45 TL 4,95%
cardanoADA/TRY
7,64 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
38.322,32 TL 0,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,83%
solanaSOL/TRY
427,73 TL 3,26%
Bağlantıyı kopyala