Benoit Coeure: Küresel Kripto Düzenlemesi 2022’de Gelecek

benoit coeure kuresel kripto duzenlemesi 2022de gelecek

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) İnovasyon Merkezi Başkanı Benoit Coeure, The Financial Times ile bir röportaj yaptı. Couere verdiği röportajda küresel kripto düzenlemesinin 2022 yılında ortaya çıkacağını söyledi.

Küresel Kripto Düzenlemesi için 2022 İşaret Edildi

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) İnovasyon Merkezi Başkanı Benoit Coeure, küresel kripto düzenlemesi için 2022 yılını işaret etti. Düzenleyici çerçevenin muhtemelen 2022’de hazır olacağını belirten Couere, “Kriptonun bir anda ana akıma girdiğini göz önüne alırsak, kapsamlı bir düzenlemenin zamanı geldi” dedi.

benoit coeure kuresel kripto duzenlemesi 2022de gelecek 2
Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) İnovasyon Merkezi Başkanı Benoit Coeure

2021 yılının bitmesine 15 günden az bir süre kaldı. Bu yüzden Couere‘nin işaret ettiği tarih ayrıca önemli.

Couere‘ye göre gizlilik endişeleri, kripto üzerinde güçlü bir işbirliğinin önündeki en büyük caydırıcı olabilir. Yönetici bu durumla ilgili şunları söyledi:

“Egemen devletlerin nihai kararları, bir yanda egemen stratejik değerlendirmeler ile diğer yanda finansal sistemin iyi işleyişine ilişkin düşünceler arasında bir denge olacaktır”

Ayrıca burada önemli olan noktaların başında tüketicinin korunması gerekiyor. Couere’ye göre tüketicinin korunması, politika oluşturucuları için birinci öncelik olmalı. Bununla ilgili Couere, emeklilik fonlarının kripto para birimlerine maruz kalmasını yasaklamayı da önerdi.

Son olarak Couere’nin merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) için neler düşündüğüne de yer verelim. Couere, son röportajında CBDC’nin tüm finansal sistem için bir tutkal görevi göreceğini düşünüyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.902,93 TL 4,36%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.466,80 TL 5,78%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,55%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.169,05 TL 6,84%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,53%
solana
Solana (SOL) 1.325,64 TL 11,95%
xrp
XRP (XRP) 8,26 TL 4,28%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,70 TL 2,31%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,29 TL 8,70%
Bağlantıyı kopyala