Belçikalı Milletvekili Maaşını Bitcoin’e Dönüştürme Sözü Verdi

belcikali milletvekili maasini bitcoine donusturme sozu verdi

Küresel olarak maaşını Bitcoin’e (BTC) çevirmek isteyen politikacıların sayısı giderek artıyor. Son olarak Brüksel Milletvekili Christophe De Beukelaer, 2022’de vekil olarak maaşını Bitcoin‘e çevireceğini açıkladı. Dönüştürme işlemini Bit4You üzerinden gerçekleştirecek olan Beukelaer, her ayın sonunda maaşını bu platforma gönderecek. 

Beukelaer konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu eylem aracılığıyla, merkeziyetsizlik anlamında daha erişilebilir, daha şeffaf bir bir finans dünyasına olan güvenimi göstermek istiyorum. Parlamento kontrolü veya tartışması olmadan az çok banknot basmaya karar veren birkaç kişi tarafından yönetilmiyor.” 

belcikali milletvekili maasini bitcoine donusturme sozu verdi2

Belçikalı Milletvekili Maaşını Bitcoin’e Dönüştürecek

Brüksel Milletvekili Christophe De Beukelaer, Bit4You platformunda her ay 5.500 Euro ödeyecek ve karşılığında Bitcoin (BTC) alacak. Ek olarak ülkesini kripto para birimlerini ve onların altında yatan teknolojiyi benimsemede daha aktif olmaya çağırdı. Beukelaer, Belçika’nın “treni kaçırmasını” istemediğini belirtti.

Maaşını Bitcoin’e (BTC) çevirmek isteyen milletvekili, bunun risklerini göz önüne aldığını belirterek şunları kaydetti:

“Evet, risk alıyorum. Ama önce, bunu karşılayabilirim. O zaman, gerçekten uzun vadeli bir güvenim var. Bunu yaparak dijital altına yatırım yapıyorum.”

Son olarak maaşını Bitcoin (BTC) olarak alan ilk kişinin ise Miami Belediye Başkanı Francis X. Suarez olmuştu. Francis’in bu adımını New York Belediye Başkanı Eric Adams takip etti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.502,43 TL 0,92%
ethereumETH/TRY
31.351,60 TL 0,38%
tetherUSDT/TRY
15,83 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
4.803,54 TL 2,88%
xrpXRP/TRY
6,57 TL 0,34%
binance-usdBUSD/TRY
15,86 TL 0,62%
cardanoADA/TRY
8,39 TL 0,98%
solanaSOL/TRY
819,52 TL 0,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,37 TL 0,50%
Bağlantıyı kopyala