Belarus Kripto Kurallarını Değiştirmeyi Düşünmüyor

belarus kripto kurallarini degistirmeyi dusunmuyor

Son dönemde kripto varlıklar ülkelerin odak noktaları arasına girmiş durumda. Birçok ülke konu hakkında çalışmalarını yürütürken, Rusya‘da kripto paraların yasaklanması konuşuluyor. Diğer taraftan Rusya’nın ana ekonomik müttefiki Belarus ise kripto varlıkları yasaklamayı düşünmüyor.

Bloomberg tarafından paylaşılan haberde, Belarus’un kripto para birimi düzenleyicisi, Bitcoin ile ilgili mevzuatını sıkılaştırma planları olmadığını bildirildi.

belarus kripto kurallarini degistirmeyi dusunmuyor2

Belarus Kripto Varlıkları Yasaklamayı Düşünmüyor

2017’de Belarus, kripto para birimi alanındaki yeni gelişmeleri teşvik etmek için bir dizi yasa çıkardı ve vatandaşlarına Bitcoin (BTC) satın alma, satma, tutma ve madencilik yapma izni verdi. Bloomberg’in raporuna göre Belarus vatandaşlarının Bitcoin (BTC) alımlarını ve satışlarını vergi makamlarına bildirmeleri de gerekmiyor.

Komşu ülke Rusya ise, son zamanlarda Bitcoin‘e yönelik artan düzenleyici çalışmalarını yürütüyor, ancak farklı yetkililer, zıt görüşler dile getiriyor.

Öyle ki Aralık ayında, Rusya Merkez Bankası’nın, ülkenin finansal istikrarı için risk oluşturacağı endişesiyle vatandaşların Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimine yatırım yapmasını yasaklamayı planladığı konuşuluyor.

Son olarak Rusya tarafında düzenleyici belirsizliğin sürdüğünü de belirtmemizde fayda var.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
462.959,56 TL 3,29%
ethereumETH/TRY
31.132,81 TL 4,50%
tetherUSDT/TRY
15,84 TL 0,30%
usd-coinUSDC/TRY
15,86 TL 0,05%
binance-coinBNB/TRY
4.649,24 TL 3,13%
xrpXRP/TRY
6,59 TL 4,36%
binance-usdBUSD/TRY
15,91 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
8,33 TL 7,47%
solanaSOL/TRY
808,59 TL 8,42%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 4,58%
Bağlantıyı kopyala