bitcoinBTC/TRY
1.122.724,24 TL 1,72%
ethereumETH/TRY
60.601,61 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.625,09 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
17,78 TL 0,65%
solanaSOL/TRY
1.773,15 TL 1,05%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
60.564,60 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 1,61%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,32%

Paylaş

Beklenen gün geldi: Sam Bankman-Fried, yarın hakim karşısına çıkıyor

Bankman Fried Released on $250 Million Bond in FTX Fraud Case

Kripto para piyasasını alt üst eden FTX krizi ile ilgili kritik süreç resmen başlıyor. İflas eden FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), yarın mahkeme karşısına çıkacak. SBF, Bahamalar’daki evinde tutuklanmasının ardından yaklaşık 10 ay sonra hakim karşısında gelecek.

FTX‘in iflası ile ilgili dava sürecinde önümüzdeki 6 haftada belgeler ve ses kayıtları dahil binlerce sayfalık kanıt sunulacak. Savcılar, dava süresince ABD dışındaki kullanıcılar da dahil olmak üzere FTX müşterileri ve yatırımcılarını çağıracak.

savcilar sbfnin internet erisimini sinirlandirmak istiyor 2

Mahkemeden SBF’nin talebine ret kararı

Duruşmanın hakimi Lewis Kaplan, pazar günü yaptığı açıklamada, SBF’nin savunma ekibinin açılış konuşmasında Fenwick & West’teki avukatların rolünü vurgulayamayacağını bildirdi. Kaplan, duruşmanın ilerleyen saatlerinde savunmasını güçlendirebileceğini ifade etti.

Sam Bankman-Fried‘ın açılış konuşmasında FTX’in çöküşü veya operasyonları nedeniyle avukatlarını suçlayamayacaği ifade edildi. Bankman-Fried’ın savunma ekibi bu yılın başlarında Adalet Bakanlığı’na ve mahkemeye FTX avukatının şirketin aldığı belirli kararlara ‘dahil olduğunu’ iddia etmeyi planladığını söylemişti. Kaplan, ayrıntı içermeyen bu argümanın jürinin kafasını karıştırabileceğini veya önyargıya yol açabileceğini dile getirdi.

SBF tarafının FTX’in kurum içi ve kurum dışı avukatlarının mesaj silme platformlarını kullanma, ABD’de tüzel kişilikler kurma, FTX ve Alameda yöneticilerine borç verme ve FTX/Alameda ilişkisinin diğer yönlerine ilişkin kararların bir parçası olduğunu iddia edeceği belirtilmişti.

FTX’ten çalınan Ethereum’lar takipte!

Diğer taraftan müfettişlerin FTX’ten çalınan Ethereum’ları da yakından takip ettiği bildirildi. FTX’ten çalınan 15.000 ETH, bir yıl sonra ilk kez hareket etmişti. FTX ve FTX US’e bağlı hesaplara yönelik saldırı 11 Kasım’daki iflas başvurusundan saatler sonra gerçekleşmişti. Saldırıda yaklaşık 600 milyon dolar değerinde Ethereum çalınmıştı. Saldırının nasıl gerçekleştiği ve kimler tarafından yapıldığına ilişkin ayrıntı paylaşılmamıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala