Bedrock Kurucusu Geoff Lewis’ten İlginç Shiba Inu Benzetmesi

bedrock kurucusu geoff lewis ilginc shiba inu benzetmesi

Son zamanların en popüler meme coin’i hiç kuşkusuz Shiba Inu (SHIB). Yaptığı fiyat dalgalanmalarıyla dikkat çeken Shiba Inu, herkesin konuştuğu bir kripto varlık oldu. Bedrock Capital’in kurucusu Geoff Lewis de popüler varlığı Pets.com’a benzetmesiyle dikkat çekti.

bedrock kurucusu geoff lewis ilginc shiba inu benzetmesi 2
Bedrock Capital Kurucusu Geoff Lewis

“2000’de Pets.com neyse 2021’de Shiba Inu odur”

Bedrock Capital’in kurucusu Geoff Lewis, Twitter üzerinden bir paylaşım yaptı. Paylaşımda Lewis, Shiba Inu’yu, 2000’lerde popüler olan Pets.com’a benzetmesiyle dikkat çekti. Bu arada pets.com’un 90’lı yılların sonunda popülerleşen ve ‘internet balonu’ olarak anılan bir internet sitesi olduğunu belirtelim.

Atılan tweette şu sözler yer alıyor:

“2000’de Pets.com neyse 2021’de Shiba Inu odur”

Uber’in ilk yatırımcılarından olan Lewis, SHIB’in, şu anda çevrimiçi evcil hayvan mağazasının 2000 yılında patlamadan önce olduğu yerde olduğuna inanıyor. 

Pets.com ile ilgili biraz detay verecek olursa, web sitesi 1999 yılında kurulmasından kısa bir süre sonra büyük bir başarı öyküsü olarak anılmaya başlanmıştı. Hatta Amazon, Mart 1999’da girişimin yüzde 54’lük hissesini satın almıştı. 1999 yılının sonlarında ise web sitesi, kukla maskotunu ulusal bir ünlüye dönüştüren 1,2 milyon dolarlık reklam kampanyası başlattı ve bu maskot, 2000 Super Bowl’da bile sahneye çıktı. Şubat ayında girişim, Nasdaq’ta listelendi.

Evcil hayvan gıda perakendecisi 11 milyon dolar harcarken, evcil hayvan aksesuarları ve malzemeleri satarak yalnızca 619.000 dolarlık gelir elde etti.

Ancak Pets.com, Nasdaq’ta işlem görmesinden sadece 268 gün sonra tasfiye edildi. Şirketin hisse senedi 14 dolardan 0.19 dolara geriledi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 702.359,50 TL 6,35%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.446,19 TL 9,48%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.063,36 TL 5,56%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,16%
solana
Solana (SOL) 2.782,88 TL 11,63%
cardano
Cardano (ADA) 20,01 TL 12,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,11%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 8,40%
polkadot
Polkadot (DOT) 397,38 TL 10,79%
terra-luna
Terra (LUNA) 936,99 TL 5,77%
Bağlantıyı kopyala