bitcoinBTC/TRY
1.586.925,72 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
91.394,85 TL 0,16%
tetherUSDT/TRY
31,08 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
11.648,25 TL 0,78%
solanaSOL/TRY
3.167,70 TL 1,73%
xrpXRP/TRY
16,63 TL 0,70%
staked-etherSTETH/TRY
91.276,74 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
31,08 TL 0,14%
cardanoADA/TRY
18,11 TL 0,99%
avalanche-2AVAX/TRY
1.133,50 TL 0,71%

Paylaş

BBVA’nın kripto serüveni tam gaz devam ediyor

bankacilik devi bbvadan kripto para adimi

En büyük İspanyol bankalarından biri olan BBVA’nın İsviçre şubesi, kurumsal yatırımcılarla kripto saklama işlemleri için harekete geçti. Banka, Ripple‘ın sahip olduğu teknoloji firması Metaco’nun Harmonize platformunu kullanacağını duyurdu.

BBVA, yayımladığı açıklamada bu araçla düzenleyicilerin güvenlik standartlarının ve işlem doğrulama süreçlerinin daha iyi çalıştığını ifade etti.

Harmonize, bankanın Bitcoin ve Ethereum dışındaki blokzincirlerine bağlanmasına izin vererek BBVA’nın kripto hizmetinin potansiyelini genişletecek. Açıklamada şöyle denildi:

“Harmonize üzerinde işlem yapmak, BBVA’nın gelecekte Bitcoin (BTC) ve Ether’e (ETH) ek olarak diğer kripto varlıkların alım satımı veya geleneksel varlıkların ‘tokenizasyonu’ gibi yeni hizmetler sunabilmesinin kapısını açıyor.”

Benzer örnekler var

Metaco, dijital varlık uygulamaları için orkestrasyon katmanı olan Harmonize’ı 2021 yılında piyasaya sürmüşü. Kısa bir süre önce, kripto karşıtı tavrından vazgeçen HSBC, Harmonize’ı dijital varlıklara yönelik yeni saklama hizmetiyle entegre etmek için Metaco ile ortaklık kurmuştu. Metaco’nun büyük finans kurumları arasındaki ortaklıkları arasında DZ Bank, Societe Generale ve UnionBank yer almıştı. Metaco, Mayıs 2023’te Ripple tarafından 250 milyon dolar karşılığında satın alınmıştı.

İlk bireysel yatırımcıya sunulmuştu

BBVA ve Metaco arasındaki ortaklık, 2021 yılında teknoloji firmasının BBVA İsviçre’nin bireysel müşterilere kripto saklama ve ticaret hizmetleri başlatmasına yardımcı olmasıyla başladı. O dönemde BBVA, Euro bölgesinde bu tür hizmetleri sağlayan ilk 1. kademe banka oldu.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala