Başarısız Kripto Borsası FTX’ten Siyasi Bağış Hamlesi

basarisiz kripto borsasi ftxten siyasi bagis hamlesi

İflas eden kripto para borsası FTX iflas başvurusundan önce kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in yaptığı siyasi bağışlarla da gündeme geliyordu. Artık başarısız bir kripto para borsası olan FTX söz konusu siyasi bağışların iade edilmesini istiyor.

FTX, Önceden Yapılmış Olan Bağışların İade Edilmesini Talep Ediyor

Kripto borsası FTX, katkıların müşterilerin parasıyla finanse edildiği yönündeki suçlamaların ardından alacaklılara geri ödemeleri yapabilmeye yardımcı olmak adına Sam Bankman-Fried ve yakın ortakları tarafından ABD’li politikacılara yapılan milyonlarca dolarlık bağışların iade edilmesini talep ediyor.

basarisiz kripto borsasi ftxten siyasi bagis hamlesi 2

Şirketin yeni yönetimi, Sam Bankman-Fried’den, şirketlerinden ya da üst düzey yöneticilerinden aldıkları parayı iade etmek isteyen “bir dizi katkı ve diğer ödeme alıcısının kendisine başvurduğunu” söyledi.

FTX, geri ödemeleri kabul etmek adına bir süreç oluşturacağını ve iade edilmeyen paraları geri almak adına yasal işlem başlatacağını açıkladı. FTX tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bu tür ödemelerin gönüllü olarak iade edilmediği durumlarda, FTX borçluları, herhangi bir davanın açıldığı tarihten itibaren faiz tahakkuk eden bu tür ödemelerin iadesini talep etmek iflas mahkemesinin bilgisi dahilinde dava açma niyetindedir.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.242,85 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
33.578,71 TL 0,27%
tetherUSDT/TRY
19,13 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
6.203,57 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
8,79 TL 2,45%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,70%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,51%
staked-etherSTETH/TRY
33.365,34 TL 0,21%
matic-networkMATIC/TRY
20,77 TL 1,36%
Bağlantıyı kopyala