Bankacılık Devi Lloyds, Kadrosuna Kripto Varlık Uzmanı Katmak İstiyor

bankacilik devi lloyds kadrosuna kripto varlik uzmani katmak istiyor

İngiliz bankacılık devi Lloyds, kadrosuna bir kripto varlık uzmanı katmak için harekete geçti.

Lloyds tarafından yayımlanan iş ilanına göre banka, bir dijital para birimi ve inovasyon yöneticisi işe almak istiyor. İş tanımında kripto varlıkların hızla büyüdüğü ve geleneksel finansal kurumlara dahil olma potansiyeli taşıdığı ifadeleri yer alırken, pozisyonu dolduracak kişinin yeni girişimin ilerlemesine yardımcı olacağı belirtildi.

Banka konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bir işletme olarak bu değişime ayak uydurmalı ve dijital para birimlerinde ödemelerin gerçekleşme hızını etkileyecek, likidite avantajları elde edecek ve bankalar için ödeme hizmetlerinin genişlemesini destekleyecek fırsatları araştırmalıyız.”

Banka kripto para sektörüne yönelimin, düzenleyici netlik gibi bazı faktörler ile desteklendiğinin de altını çiziyor. 

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 512.217,12 TL 0,49%
ethereum
Ethereum (ETH) 34.551,63 TL 3,78%
tether
Tether (USDT) 13,60 TL 0,42%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.277,79 TL 0,70%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,60 TL 0,28%
cardano
Cardano (ADA) 14,42 TL 0,15%
xrp
XRP (XRP) 8,34 TL 0,42%
solana
Solana (SOL) 1.247,52 TL 1,07%
terra-luna
Terra (LUNA) 694,02 TL 7,37%
polkadot
Polkadot (DOT) 250,16 TL 0,18%
Bağlantıyı kopyala