Bank of America Faiz Beklentisini Değiştirdi

bank of america fed beklentisi degistirdifdsbf

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın (Fed) Mart 2023 toplantısı tamamlandı. Toplantı ile birlikte Fed Mart 2023 faiz kararını da açıklamış oldu. Fed, Mart 2023 faiz kararında 25 baz faiz artırım kararı alındığını belirtti.

ABD Merkez Bankası, faiz artırımı kararının oy birliği ile alındığını belirtti. Bununla birlikte Fed, söz konusu faiz artırımı kararının alınmasında, enflasyon verilerinin yüksek seyretmesinin etkili olduğunu dile getirdi. Son olarak Bank of America ekonomistleri Fed fon oranı hedefini revize ederek düşürdü.

Bank of America Fed Beklentisi Revize Etti

Bank of America ekonomistleri, Fed’deki ton değişikliğinin ardından faiz oranı tahminlerini düşürdü. BofA analistleri, sektördeki stres belirtileri arasında banka kredi standartlarında beklenmedik sıkılaşmanın daha fazla artışa sebep olacağını öngördüler. Fed fon oranı hedefinin Mayıs’ta yüzde 5,25-5,5’lik bir tahminden aşağı, yüzde 5-5,25’te zirve yapmasını öngörüyorlar.

bofa

ABD Merkez Bankası (Fed), karar metninde ek faiz artırımları gerekebileceğini de belirtti. Bununla birlikte Fed, ABD’de son dönemde eleştirilen bankacılık sistemiyle ilgili de bazı önemli açıklamalarda bulundu. Fed açıklamasında, son dönemde yapılan yorumların aksine ABD’de bankacılık sisteminin güçlü ve sağlam temellere dayandığını dile getirdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
546.865,90 TL 2,42%
ethereumETH/TRY
37.666,72 TL 1,88%
tetherUSDT/TRY
20,17 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.186,11 TL 1,90%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,13 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,54 TL 1,71%
staked-etherSTETH/TRY
37.664,90 TL 1,81%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,71%
matic-networkMATIC/TRY
17,92 TL 2,15%
Bağlantıyı kopyala