Bank of America: ABD’de Kripto Kullanımı Giderek Artıyor

bank of america amerika birlesik devletlerinin 1 3u 2022ye kadar kripto kullanacak

Bank of America, kripto, NFT’ler, kurumsal yatırımlar ve büyüme oranları dahil olmak üzere dijital varlık endüstrisini kapsayan 140 sayfalık bir rapor yayınladı. Rapora göre, sektör hala “genç” ve gelecekteki büyüme için büyük bir potansiyele sahip.

Araştırmaya göre, şu anda ABD nüfusunun yüzde 14’ü kripto para birimine sahip. Bu veriler göz önüne alındığında, kripto para birimlerini finansal varlık, ödeme araçları ve daha fazlası olarak kullanan 21 milyon kişi var demek.

bank of america amerika birlesik devletlerinin 1 3u 2022ye kadar kripto kullanacak 1

Bank of America: ABD Nüfusunun Yüzde 27’si Kripto Kullanacak

Rapora göre, ortalama kripto sahipleri 38 yaşında beyaz erkek ve yılda yaklaşık 111.000 dolar kazanıyor.

Temsil edilen en genç ve en yaşlı yaş gruplar 18-24 ve 55-65 olarak belirlenmiş. Kripto para endüstrisi “modern” olarak kabul edilse de endüstrinin en genç temsilcileri ilginç bir şekilde azınlıkta. Sadece yüzde 3.

Diğer yandan Coinbase tarafından sağlanan verilere göre, platformdaki kurumsal kullanıcıların oranı yüzde 67 artarken, perakende yatırımcı sayısı sadece yüzde 34 arttı. Coinbase nüfusunun yalnızca yüzde 1’ini temsil eden kurumlar, platform varlıklarının yüzde 50’sini elinde tutuyor ve hacmin yüzde 64’üne katkıda bulunuyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 517.327,45 TL 4,76%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.150,33 TL 1,91%
cardano
Cardano (ADA) 19,75 TL 1,08%
tether
Tether (USDT) 8,98 TL 0,24%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.739,34 TL 0,41%
xrp
XRP (XRP) 10,32 TL 1,36%
solana
Solana (SOL) 1.322,45 TL 3,38%
polkadot
Polkadot (DOT) 313,92 TL 1,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,98 TL 0,37%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,10 TL 2,70%
Copy link
Powered by Social Snap