Bank for International Settlements, Bitcoin Raporunu Yayımladı

bank for international settlements bitcoin raporunu yayimladi 2

İsviçre’nin Basel şehrinde kurulan uluslararası finans kuruluşu olan Bank for International Settlements (BIS), üye ülkelerin merkez bankalarının rezerv politikaları konusunda koordine olmalarını sağlamak, merkez bankaları arasında para transferlerine aracı olmak gibi birtakım görevler üstleniyor. Bank for International Settlements son olarak Bitcoin yatırımcıları hakkında bir rapor yayımladı.

BIS, Bitcoin Perakende Yatırımcıları İçin Yeni Rapor

Bank for International Settlements (BIS), tarafından yayımlanan rapora göre 2022 yılında büyük kripto düşüşü, perakende kripto ticaretinde ani bir artışa neden oldu. Verilere göre büyük yatırımcıların kriz anlarının sonrasında varlıklarını çeşitlendirmeye çalışan küçük yatırımcılar zararına varlık satışı yaptı.

bank for international settlements bitcoin raporunu yayimladi

Mali düzenleyici kurumların kendi düşüncelerini aktarmak için bir kaynak olarak kullandıkları bir kurum olan BIS’in raporunda şu ifadeler yer aldı:

Bu modeller, kripto alanında daha iyi yatırımcı korumasına duyulan ihtiyacın bir ifadesi anlamına geliyor.

İsviçre merkezli Bank for International Settlements, dijital varlıkların düzenlenmesinde küresel koordinasyonun olması konusunda çağrılarını yineledi ve küresel finans sisteme artan maruz kalmaya karşı bir kez daha uyarılarını tekrarladı. Konu hakkında BIS raporunda şu sözlere yer verildi:

Seçenekler arasında belirli kripto faaliyetlerinin yasaklanması, sektörün düzenlenmesi ya da bunların bir kombinasyonu bulunuyor. Bu sınırlama, kriptodaki risklerin gerçek ekonomiye ve geleneksel finansal sisteme olan yayılmaların önüne geçebilir.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala