Balinalar Bitcoin Düşüşlerine Satın Alımlarını Hızlandırıyor

Balinalar Bitcoin Düşüşlerine Satin Alimlarini Hizlandiriyor

Kripto dünyasının gizemli fenomenleri olan balinalar, kriptoların düşüş ve yükseliş zamanlarında alım ve satım yapmaya devam ediyorlar. Özellikle büyük balinaların hareketleri birçok veri analiz şirketi tarafından özellikle takip ediliyor. Son olarak GlassNode‘dan alının verilere göre Bitcoin’deki düşüş, balinaların iştahını artırmış gibi gözüküyor.

10.000’in Üzerinde Bitcoin Sahibi Adres Sayısı Yeniden 100’ü Aştı

Finansta uzun zamandır kullanılan balina tabisi, kripto paraların trilyon dolarlık bir sektör hâline gelmesi ile birlikte kripto sektöründe de sık sık kullanılmaya başlandı. Özellikle bir kripto para biriminin dikkat çeken miktarlarda sahibi olan bu adresler balina olarak anılıyorlar. En dikkat çeken balinalar ise genelikle Ethereum (ETH) ve Bitcoin’de (BTC) görülüyor.

Zincir üstü veri analiz şirketi olan GlassNode ise kısa bir süre önce Twitter üzerinden 10.000 üzeri Bitcoin’e (BTC) sahip adres sayısının yeniden 100’ün üzerine çıktığını paylaştı.

Bununla birlikte en büyük borsa dışı adresin ise şu anda 130.227 Bitcoin’e sahip olduğunu belirtelim. Adres şu anda ağdaki en büyük balina olma özelliğine sahip. Ocak 2021’de sadece 104.553 Bitcoin’e sahip olan adres, yaşanan yükselişlerde Bitcoin satarken düşüşlerde satın aldı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.270,34 TL 4,00%
ethereumETH/TRY
34.532,30 TL 5,48%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
5.965,15 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
6,91 TL 2,33%
cardanoADA/TRY
9,81 TL 2,37%
binance-usdBUSD/TRY
18,02 TL 0,87%
solanaSOL/TRY
811,82 TL 7,97%
polkadotDOT/TRY
171,04 TL 0,90%
Bağlantıyı kopyala