Balinalar, 710 Milyon ‌Dolarlık Tether Sattı

balinalar 710 milyon dolarlik tether satti

Kripto para piyasasındaki düşüş ile beraber yatırımcılar bu durumdan oldukça etkilendi. Santiment tarafından alınan en son verilerine göre; balinalar, yaşanan düşüşün ardından piyasada USDT varlıklarını aktif olarak satıyorlar. Bilindiği üzere dün Tether’in (USDT) fiyatı 0.97 dolara kadar gerilemişti. Daha sonra piyasanın toparlanması ile beraber Tether tekrar 1 dolara yükseldi.

Balinalar, Aktif Olarak Tether (USDT) Satıyor

Santiment tarafından bugün yapılan bir paylaşıma göre; önemli balina adresleri 710 milyon ‌dolar değerinde Tether sattı. Söz konusu olan bu büyük satış işlemi balina adreslerine USDT‘nin en büyük bir günlük dökümü olarak kabul ediliyor. Ayrıca Santiment, bu adreslerin bağlı olduğu ağ hakkında hiçbir veri sağlamadı.

Santiment konu ile ilgili olarak şu şekilde paylaşım yaptı:

Tether ‘nin 1 dolarlık sabit değerini kaybetmesinin ciddiyetine dair herhangi bir şüphe olması durumunda, önemli balina adresleri bugün USDT ‘de toplam 710 milyon dolarlık bir düşüş yaşadı. Bu, kriptonun en büyük stablecoin geçmişindeki 100.000’den 10M USDT adreslerine en büyük bir günlük dökümdür.

Balinalar arasındaki böyle bir paniğin arkasındaki ana neden ise UST’nin dolar ile sabit tutma konusundaki sorunlarına bağlı olabilir. 

Ek olarak Tether’in (USDT) düşüşü ile ilgili dün Tether CTO’su Paolo Ardoino‘dan açıklama gelmişti. Son olarak haberin yazımı esnasında Tether (USDT) CoinGecko’da 1,00 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
463.384,91 TL 6,36%
ethereumETH/TRY
31.961,30 TL 8,80%
tetherUSDT/TRY
15,44 TL 0,52%
usd-coinUSDC/TRY
15,45 TL 0,56%
binance-coinBNB/TRY
4.561,73 TL 10,97%
xrpXRP/TRY
6,58 TL 12,36%
cardanoADA/TRY
8,53 TL 16,68%
binance-usdBUSD/TRY
15,47 TL 0,36%
solanaSOL/TRY
793,35 TL 17,20%
polkadotDOT/TRY
165,77 TL 25,29%
Bağlantıyı kopyala