Bakkt, Bitcoin ile Birlikte Ethereum’u da Destekleyecek

bakkt bitcoin ile birlikte ethereumu da destekleyecek

Amerika Birleşik Devletleri merkezli dijital varlık platformu Bakkt, hali hazırda kullanıcılarına Bitcoin (BTC) desteği sunuyordu. Son gelen açıklamaya göre Bakkt, Ethereum (ETH) desteği de sunmaya başlayacak.

Bakkt Ethereum Desteği Sunmaya Başlayacak

Bakkt kullanıcılar, mobil uygulama üzerinden Ethereum alıp satabilecek ya da gönderebilecek. Kurumsal müşteriler de tıpkı bireysel müşteriler gibi Ethereum saklamak için Bakkt’ı kullanabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bakkt CEO’su Gavin Michael şunları söyledi:

“Bakkt kullanıcıları, uygulamanın Bitcoin’den yararlanma yeteneklerini zaten beğendi ve Ethereum’u eklemenin, büyüyen ortaklar ve varlıklar ekosistemimizi tamamlayacağından eminiz.”

Bakkt’ın Ethereum‘u da aileye eklemesi, kripto varlıklarına olan artan ilgiyi ve benimseme seviyesini gösteriyor. ABD Tüketici Kripto Anketi’ne göre, ankete katılanların yaklaşık yarısı geçen yıl içinde bir tür kripto varlık almış durumda. Bu da artan popülerliğin en somut göstergesi.

bakkt bitcoin ile birlikte ethereumu da destekleyecek 2

CoinMarketCap verilerine göre, dünyanın Bitcoin’den sonraki en değerli ikinci kripto varlığı olan Ethereum, haberin yazımı sırasında 4.516 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte değeri yüzde 0.95 oranında gerileyen ETH’nin 1 haftalık süreçte ise yüzde 4.22 oranında değerlendiğini belirtelim.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 702.345,80 TL 6,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.422,76 TL 9,27%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.044,72 TL 6,81%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,18%
solana
Solana (SOL) 2.784,39 TL 10,24%
cardano
Cardano (ADA) 20,14 TL 11,75%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 1,09%
xrp
XRP (XRP) 11,47 TL 7,95%
polkadot
Polkadot (DOT) 396,56 TL 9,16%
terra-luna
Terra (LUNA) 937,13 TL 7,26%
Bağlantıyı kopyala