bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,992.95 0.05%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,123.36 0.73%
bnb
BNB (BNB) $ 580.86 0.21%
solana
Solana (SOL) $ 173.45 0.73%
xrp
XRP (XRP) $ 0.522032 0.24%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.480196 0.41%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.154135 1.12%

Bakkt, Avrupa’ya Genişlemeyi Planlıyor

Bakkt MiCAdan Sonra Avrupaya yoneliyor

Dijital varlık şirketi Bakkt, kripto düzenlemesi MiCA’nın ardından yönünü Avrupa’ya çevirdi. Şirket, perakende ürünleriyle sadece ABD’de faaliyet gösterirken, uluslararası alanda faaliyet göstermek üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Bakkt Ürün Sorumlusu O’Prey, AB’nin düzenlemesine ilişkin “Her türlü netlik genel olarak iyidir” dedi.

Bakkt Avrupaya Genislemeyi Planliyor2

Bakkt, MiCA Sonrası Avrupa’ya Yöneliyor

Bitcoin 2023’te konuşan Bakkt Ürün Sorumlusu Dan O’Prey, şirketin düzenlenmiş piyasalar ile ilgili iyimserliğini belirtti. O’Prey, kripto paralar için uluslararası düzenleyici ortamın gelişmeye devam ettiğini vurguladı. Şirketin kıta genelinde perakende genişleme hedefine dikkat çekti ve olumlu uzun vadeli eğilimler gördüklerini dile getirdi. O’Prey, şirketin Bitcoin‘e odaklanan kurumsal ilginin farkında olduğunu aktardı.

Şirketin ödemeler ve gömülü ticaret için perakende platformu sadece ABD‘de faaliyet gösteriyor. Bakkt perakende faaliyetleri ile küresel arenada yayılmayı planlıyor. Bu açıdan Avrupa Birliği’nde düzenleme çalışmaları şirketin genişleme politikası ile örtüşmüş görünüyor. O’Prey, AB’nin MiCA düzenlemesine ilişkin “Her türlü netlik genel olarak iyidir” ifadesini kullandı. O’Prey’e göre insanların ve kurumların nasıl faaliyet göstereceklerini bilmeleri katılımı artıracak. O’Prey, Bitcoin’in emtia statüsünde görüldüğü için diğer kripto varlıklara yönelik düzenleyici netlik eksikliğinden faydalandığını ifade etti. O’Prey’e göre buna rağmen ABD’de düzenleyici sorunları Bitcoin‘in benimsenmesini engelledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala