Bakkt, Apex Crypto’nun Satın Alımını Tamamladı

bakkte gore kripto para piyasasi 2025e kadar 3 trilyon dolara ulasabilir

Kripto para sektöründe birçok önemli satın alma işlemleri ile sık sık karşılaşıyoruz. Son olarak Bakkt, duyurduğu blockchain teknoloji platformu Apex Crypto‘yu satın alma işlemini tamamladı. Kasım ayında Bakkt, ticaret platformu için tahmini 145 milyon dolar değerindeki hisse senediyle birlikte 55 milyon $ nakit ödeyeceğini açıkladı.

Bakkt, Apex Crypto’nun Satın Aldı

2019 yılında piyasaya sürülen Apex Crypto, 30 müşterisi için icra, takas, saklama, maliyet esası ve vergi hizmetlerini yürüten entegre bir platformdur. Şirket başlangıcından bu yana kripto varlık ticaretinde 12,5 milyar dolar kolaylaştırdı. 

bakkt apex cryptoyu 200 milyon dolara kadar satin alacaktgh 844x475 1

Bakkt CEO’su Gavin Michael şunları söyledi:

Bu satın alma, Bakkt için heyecan verici yeni bir bölümü işaret ediyor, kripto yol haritamızın bazı kısımlarını önemli ölçüde ilerletiyor, 5,8 milyon kripto özellikli hesaptan oluşan bir evrene girmemize yardımcı oluyor ve Bakkt’ı tercih edilen B2B2C kripto sağlayıcısı haline getiriyor.

Bakkt, işlemin ürün hızlandırma, gelir çeşitlendirmesi ve maliyet sinerjileri yoluyla şirketin karlılığa giden yolunu desteklemesini beklediğini söyledi. Şirket duyurusunda, “Ortak yetenekler, kripto ödülleri gibi yeni nesil tüketicilere hitap eden yeni fırsatların yanı sıra ortaklar aracılığıyla uluslararası pazarlara girme potansiyelinin kilidini açacak” dedi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.685,15 TL 0,66%
ethereumETH/TRY
38.230,45 TL 0,34%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.257,84 TL 0,73%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
10,62 TL 6,47%
cardanoADA/TRY
7,63 TL 0,95%
staked-etherSTETH/TRY
38.231,25 TL 0,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,27%
matic-networkMATIC/TRY
18,16 TL 0,98%
Bağlantıyı kopyala