bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,489.01 3.05%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,062.79 1.79%
bnb
BNB (BNB) $ 549.43 1.76%
solana
Solana (SOL) $ 140.37 2.64%
xrp
XRP (XRP) $ 0.501257 0.94%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.455496 1.17%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.151536 1.13%

Bakan Yardımcısı Sayan’dan Kripto Para Açıklaması

bakan yardimcisi sayandan kripto para ve blokzinciri aciklamasi

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, kripto para ve blokzinciri teknolojisi hakkında konuştu. 

Bakan yardımcısı Sayan, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) kapsamında gerçekleştirilen bir etkinliğe katıldı. Sayan “Dijitalleşme İle İlgili Regülasyonlar” adlı oturumda kripto para birimleri ve blokzinciri teknolojisi hakkında konuştu. 

Kripto para birimleri ve blokzincirinin dünya ekonomisine yeni bir boyut kazandırdığını söyleyen Sayan, dünya nüfusunun %1.3’ünün kripto paraları kullandığına dikkat çekti. Ocak ayında kripto para kullanan kişilerin %15 arttığını ortaya koyan bir çalışmaya atıfta bulunan Sayan, durumu yükselen kripto para piyasasına bağladı. 

Sayan kripto para düzenlemeleri hakkında da konuştu. Dünya genelinde kripto paraları düzenleme çalışmalarının sürdüğünü belirten Sayan şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paraların hacminin her geçen gün yükselmesi ve kripto para sahibi olan insanların sayısındaki hızlı artış, ulusal ve uluslararası düzenleme yapma ihtiyacını da doğuruyor. Dünya genelinde kripto paralarla ilgili düzenleme çalışmaları devam ediyor olsa da hali hazırda tam anlamıyla gerek devletler gerekse de devletler arası işleyen kapsayıcı mevzuat bulunmuyor. Bazı ülkeler kripto paraları yasal olarak kabul ederken, bazılar da yasa dışı olarak kabul ediyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala