Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX’in Varlıklarını Korumaya Aldı

bahamalar menkul kiymetler komisyonu ftx varliklarini korumaya aldiDFF

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, kripto para borsası FTX’in 11 Kasım’da iflas koruması için başvuruda bulunmasından sonra ve borsadaki milyonları tüketen bir güvenlik ihlalinin ardından, müşteri varlıklarının bir kısmını koruma altına aldı.

Bahamalar Komisyonu, FTX’e ait 3.5 Milyardan Fazla Varlık Bulunduğunu Açıkladı

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, 3.5 milyar doların üzerinde FTX mevduatı tuttuğunu açıkladı. Komisyon, çalınma ihtimaline karşı 3.5 milyar dolar değerindeki FTX varlığını korumaya aldı.

bahamalar menkul kiymetler komisyonu ftx varliklarini korumaya aldiAS

Komisyon yaptığı açıklamada, fonların “koruma amacıyla Komisyon tarafından kontrol edilen dijital cüzdanlarda” saklandığını yazdı. Varlıklar, Bahamalar Yüksek Mahkemesi FTX müşterilerine ve alacaklılarına iade emri verene kadar Komisyonun kontrolünde kalacak.

Özellikle kripto borsasının FTX fonların velayetini alma kararı, güvenlik endişelerini takip etti. Çöken kripto borsasının iflas koruması için başvurmasından saatler sonra, borsanın cüzdanlarından 370 milyon ila 400 milyon dolar arasında kripto varlığı çalındı. Ayrıca belirtmek gerekirse söz konusu hack şu anda ABD Adalet Bakanlığı tarafından soruşturuluyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
428.895,82 TL 2,48%
ethereumETH/TRY
30.602,47 TL 2,38%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.086,05 TL 2,70%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 2,43%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,37 TL 1,87%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 3,33%
okbOKB/TRY
834,83 TL 1,04%
Bağlantıyı kopyala