Bahamalar: FTX’in ABD’de İflas Başvuru Yetkisi Yok

Bahamalar FTXin ABDde Iflas Basvuru Yetkisi Yok

Kripto sektörünü oldukça derinden etkileyen FTX krizi, yeni gelişmeler ile birlikte devam ediyor. Beraberinde birçok şirketin de açıklama yaptığı FTX’in iflasında son açıklama da FTX’in merkezi Bahamalar’dan geldi. Öyle ki ülkenin yetkililerine göre FTX’in ABD’de iflas başvurusunda bulunmak gibi bir yetkisi yok.

Bahamalar FTXin ABDde Iflas Basvuru Yetkisi Yok 1

Bahamalar Yetkisili FTX’in ABD’de İflas Başvurusu Yetkisi Olmadığını Açıkladı

Kripto sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan FTX, yaşadığı likidite sorunları ile başlayan krizinde son noktayı iflas ile koydu. Ancak şirketin yaptığı bu iflas başvurusu, sahip olduğu sorumluluklardan kaçması için yeterli değil. Birçok dava ve soruşturma ardı ardına açılırken, bir açıklama da borsanın merkezinden geldi.

Bahamalar Yüksek Mahkemesi tarafından atanan geçici tasfiye memurlarından Bahamalar merkezli avukat Brian Simms, bir mahkeme dosyasında FTX’in ABD’de iflas başvurusunda bulunmaya yetkisi olmadığını söyledi ve “herhangi bir iddia edilenin geçerliliğini reddettiğini” ekledi.

Simms, mahkemeden ABD iflas davasını reddetmesini istemese de, mahkemeden Bahama yasal işlemlerinin geçerliliğini tanımasını talep etti ve bunun FTX kontrolündeki diğer kuruluşlar için ABD işlemlerini “etkileyebileceğini” söyledi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
310.078,41 TL 0,82%
ethereumETH/TRY
22.692,16 TL 2,55%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
5.748,59 TL 3,49%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,12%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
7,68 TL 3,87%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 14,84%
cardanoADA/TRY
5,97 TL 3,52%
matic-networkMATIC/TRY
16,10 TL 3,72%
Bağlantıyı kopyala