BAE’de Kripto Dolandırıcılarına Hapis Cezası Uygulanacak

baede kripto dolandiricilarina hapis cezasi uygulanacak

Ülkeler, kripto para birimleriyle ilgili bazı karar alıyor. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), yeni yıldan itibaren kripto para dolandırıcıları için yeni uygulamaya geçecek. BAE, kripto dolandırıcılarını hapis ile cezalandıracak.

BAE’de Kripto Dolandırıcıları Hapis Cezası Ocakta Başlıyor

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), kripto dolandırıcılarını hapse atmaya başlayacak. The National’in haberine göre, ocak ayından itibaren kripto dolandırıcıları hapis cezası alacak. ayrıca 1 milyon dirhemlik, yani yaklaşık 272,261 dolarlık, para cezasına da çarptırılabilirler.

baede kripto dolandiricilarina hapis cezasi uygulanacak 2

Bu hamle, kripto para birimlerinin aslında bir yılda ne kadar büyük bir hızla büyüdüğünü gösteriyor. Bu büyüme, beraberinde bazı güvenlik sorunlarını da getirdiği için bölgede, böyle bir önlem alınıyor. Bu önlem sayesinde bireysel yatırımcıların daha güvenli işlemler yapabileceği söyleniyor. Söz konusu ceza, kripto dışındaki sahte şirketlerin reklamını yapanlara da uygulanacak.

Yeni siber suç yaşası 2 Ocak’ta yürürlüğe girecek. Özellikle yalan haber yayınlamak ve paylaşmak bu şekilde engellenmeye çalışılacak. Söz konusu suça karışanlar, 2 yıla kadar hapis cezası alabilecek.

BAE’de şu sıralar hukuk reformu için çalışılıyor. Bu sayede Batı’da sık sık tartışma konusu haline gelen ülke, daha modern bir hale gelerek yeni yatırımlar çekmek istiyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 470.079,10 TL 4,62%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.350,31 TL 7,78%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,38%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.891,02 TL 6,36%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,08%
cardano
Cardano (ADA) 14,24 TL 7,83%
solana
Solana (SOL) 1.262,52 TL 16,39%
xrp
XRP (XRP) 7,99 TL 8,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 864,34 TL 1,82%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,50 TL 8,55%
Bağlantıyı kopyala