Anasayfa Blockchain BAE ve Suudi Arabistan Kripto Ortaklığı Yapıyor

BAE ve Suudi Arabistan Kripto Ortaklığı Yapıyor

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan, ortaklaşa kripto para çıkarma planı yapıyor. Her iki ülke kripto paralar ve onların arkalarındaki Blockchain teknolojisi üzerine bir dizi önemli işbirliği yapacak...

0

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan, 19 Ocak’ta yayınlanan bir habere göre kripto para alanında için işbirliği yapmaya karar verdi. Rapora göre Suudi Koordinasyon Kurulu, ortak bir strateji geliştirmek amacıyla BAE’nin başkenti Abu Dabi’de toplamda 16 kişilik bir toplantı gerçekleştirdiler.

Ticari Faaliyetleri Geliştirmek

Ortaklığın sivil havacılık, finansal farkındalık, eğitim ve bankacılık alanda ki gelişim gibi konuları kapsaması bekleniyor. İki ülke blok zincirini daha iyi anlamak ve kripto varlıkların finansal piyasaları nasıl değiştirebileceği noktasında da güçlerini birleştirerek detaylı araştırmalar yapacaklar. Yapılacak olan ortak dijital varlıkla da Orta Doğu’da ki ticaretin hızlandırılması planlanıyor.

Emirate Haber Ajansına göre, girişim müşteri çıkarlarını korumak ve Fiat para birimlerinin baskını kırmak gibi projelere de yoğunlaşacak. Geçtiğimiz aralık ayında, BAE Merkez Bankasının iki ülke arasında ki ticareti geliştirmek adına Suudi Para Otoritesi ile iş birliği yaptığını açıklamıştı.

BAE 2019’da ki yeni kripto mevzuatı nedeniyle de blok zinciri şirketlerinin faaliyet için hedeflediği ülkelerden birisi olmaya çalışıyor. BAE uzaktan bakıldığında petrol ülkesi olarak görülse de finansal konularda ki gelişmeleri uzun süredir takip ediyor. Suudilerde petrole olan talebin azalmasından dolayı farklı alanlarda faaliyet göstermek için araştırmalar yapıyorlar. Orta Doğu’da kurulabilecek bir dijital para ortaklığı, coğrafyanın gelişmesine de katkıda bulunacaktır.