BAE, Kripto Dolandırıcılıklarıyla Mücadele Ediyor

bae kripto dolandiriciliklariyla mucadele ediyor

Kripto para piyasasının ülkeler tarafından benimsenmeye başlamasıyla birlikte kripto dolandırıcılıkları da artmaya başladı. Birleşik Arap Emirlikleri de (BAE) oldukça artış gösteren kripto dolandırıcılıklarında yatımcıların yanında olduğunu belirtti.

BAE, Kripto Dolandırıcılıklarına Karşı Yatırımcıların Yanında

Dünyanın önde gelen kripto para borsasından biri olan Binance, Dubai’de faaliyet gösterme lisansı aldı. Ardından Nisan 2022’de Bybit ve Crypto.com da Dubai’de kurulduğunu duyurdu. Ayrıca Dubai, kripto varlıklar ve metaverse gibi endüstriler için uluslararası bir merkez olmayı, sanal varlıkların düzenlenmesini, yönetimini ve lisanslanmasını denetlemek için Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu‘nu oluşturmayı amaçlayan yeni bir yasa çıkardı.

bae kripto dolandiriciliklariyla mucadele ediyor

Kripto endüstrisinin katlanarak büyümesinin bir dezavantajı, BAE’deki kripto dolandırıcılığının artması. Dubai Polisi Dijital Varlıklar Suçu Bölüm Başkanı‘na göre, 2021’in ilk yarısında Dubai’de toplamda 80 milyon Dh’lik kayıpla yüzlerce kripto dolandırıcılığı yaşandı.

Dubai Polisi’nin Dijital Varlık Suçları Bölümü, kripto meseleleri etrafında meydana gelen siber suçların artışıyla ilgili proaktif bir yaklaşım sergiliyor. Bölüm başkanı konuyla ilgili şunları söyledi:

Gizli olmadığı ve kamuya açık bir bilgi olduğu için şirketlerden ve kişilerden ticaret ruhsatı fotokopisi vermelerini istemekte bir sakınca yoktur.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
437.986,61 TL 0,47%
ethereumETH/TRY
35.071,75 TL 1,85%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.748,76 TL 1,84%
cardanoADA/TRY
10,29 TL 1,63%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 0,35%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,10%
solanaSOL/TRY
818,79 TL 3,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 10,14%
Bağlantıyı kopyala