BadgerDAO, Hack Olayının Ayrıntılarını Paylaştı

badgerdao nasil hacklendiginin ayrintilarini paylasti 3

DeFi platformu BadgerDAO, geçtiğimiz haftalarda hacklendiğini duyurmuştu. BadgerDAO, bu ayın başlarında 120 milyon dolara kaybetti. Şimdi ise DeFi platformu, bulut ağında çalışan bir uygulama platformunun saldırının asıl sebebi olduğunu söyledi. Ayrıca BadgerDAO bu kez nasıl hacklendiğinin ayrıntılarını paylaştı.

BadgerDAO Nasıl Hacklendi?

DeFi platformu BadgerDAO, yaşanan hack olayının arkasında; Badger‘ın bulut ağında çalışan bir uygulama platformu olan Cloudflare’den “kötü niyetli olarak enjekte edilen bir snippet”ten kaynaklandığını söyledi. Ayrıca bilgisayar korsanı, Badger mühendislerinin bilgisi veya yetkisi olmadan oluşturulan, güvenliği ihlal edilmiş bir API anahtarı kullandı.

badgerdao nasil hacklendiginin ayrintilarini paylasti 2

Sonuç olarak bilgisayar korsanı 130 milyon dolarlık bir fon çaldı. Ancak bu fonlar bilgisayar korsanı tarafından transfer edilmeden önce Badger’ın kasalarından çekilmediği için yaklaşık 9 milyon doları geri alınabilirdi.

Yaşan olaydan sonra Badger, Cloudflare uygulamasını sürekli olarak düzenledi. Bunun yanında Cloudfare’in hesap şifresini güncelledi ve mümkün olduğunda API anahtarlarını sildi.

Badger, olayı araştırmak için siber güvenlik firması Mandiant ve Blockchain analiz firması Chainalysis’ ile anlaştı.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse; Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, şirketin BadgerDAO hackinde para kaybettiğini doğrulamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 568.808,16 TL 0,92%
ethereum
Ethereum (ETH) 42.141,94 TL 1,15%
tether
Tether (USDT) 13,49 TL 0,05%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 6.252,87 TL 0,44%
cardano
Cardano (ADA) 19,28 TL 3,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,49 TL 0,15%
solana
Solana (SOL) 1.839,61 TL 0,44%
xrp
XRP (XRP) 9,98 TL 0,77%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.088,72 TL 7,07%
polkadot
Polkadot (DOT) 328,65 TL 1,82%
Bağlantıyı kopyala