Babel Finance, Toparlanmak için Harekete Geçti

babel finance 280 milyon dolardan fazla para kaybetti 1

Babel Finance, toparlanmak ve alacaklılarına ödeme yapabilmek amacıyla yeni bir proje oluşturmak istiyor. 2022 yılında yaşanan Terra krizinden etkilenen Babel Finance, 766 milyon dolara yakın bir zarar ile karşı karşıya kalmış durumda. Kripto para kuruluşu, bu zararları kapatabilmek ve müşterilerine geri ödeme yapabilmek amacıyla, Babel Recovery Coins adlı bir projeye yoğunlaştı.

Babel Finance, Alacaklılarına Geri Ödeme Yapmaya Odaklandı

Yaklaşık 766 milyon dolara yakın bir zararı bulunan Babel Finance, para çekme işlemlerini durdurduğu müşterilerine ödeme yapmanın yollarını arıyor. Bu kapsamda Babel Finance, yeni bir proje oluşturmaya odaklandı.

Babel’in tek yöneticisi olan kurucu ortak Yang Zhou, Singapur yüksek mahkemesine bir moratoryum başvurusunda bulunmayı planlıyor. Bunun yanında alacaklılardan yeniden yapılandırma için onaylarını istediği için alacaklılardan altı aya kadar şirkete karşı daha fazla işlem yapmamalarını istiyor.

babel finance toparlanmak icin harekete gectifdvdsvfd

Babel, şirketin ve müşterilerinin sahip olduğu 524 milyon dolar değerindeki Bitcoin, Ethereum ve diğer tokenlerin Wang’ın ticari faaliyetleri sonucunda kaybolduğunu tahmin ediyor. 224 milyon dolar daha, Babel’in karşı tarafları, büyük hacimli marj tamamlama çağrılarını karşılayamadıktan sonra teminatı tasfiye ettiğinde kaybedildi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.269,26 TL 0,81%
ethereumETH/TRY
34.000,88 TL 1,60%
tetherUSDT/TRY
19,15 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.254,01 TL 0,88%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
8,89 TL 3,87%
cardanoADA/TRY
6,87 TL 0,41%
staked-etherSTETH/TRY
33.954,82 TL 1,55%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,09%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 0,84%
Bağlantıyı kopyala