Axie Infinity’nin Ronin Köprüsü Hack Sonrası Yeniden Açılacak

axie infinitynin ronin koprusu hack sonrasi yeniden acilacakd

Mart ayında Play2Earn oyunu Axie Infinity’nin Ronin köprüsü saldırıya uğramıştı. Axie Infinity oyna-kazan oyununa ev sahipliği yapan Ethereum bağlantılı bir yan zincir olan Ronin, 600 milyon dolarlık bir istismardan üç ay sonra köprüsünü önümüzdeki hafta yeniden açmayı planladığını açıkladı.

Axie Infinity’nin Ronin Ethereum Köprüsü Önümüzdeki Hafta Yeniden Başlayacak

Oyna-kazan oyunu Axie Infinity (AXS), yakında büyük bir bilgisayar korsanlığı olayının ardından durdurulduktan sonra varlıkları zincire aktarmak için kullanılan bir köprüyü yeniden açacak.

Ronin yapılan bir paylaşıma göre; yükseltilmiş ve yeniden tasarlanan köprü 28 Haziran’da açılacak. Ayrıca, yapılan paylaşımda kilitlenen tüm kullanıcı fonlarının iade edileceği belirtildi.

Köprüyü yeniden açmak için bir hard fork gerekeceğini ve bu, tüm düğüm operatörlerinin yazılımlarını güncellemeleri gerektiği anlamına geldiğini de belirtildi.

Ekip, tarafından konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Mühendislik ekibimiz, köprünün yeniden açılması için hazırlanmak için çok çalışıyor” diyerek, Köprü’nün yeniden başlatılmasının, doğrulayıcıların yazılımlarını yükseltmeyi planladığı bir ağ çatalı gerektirdiğini de sözlerine ekledi. 

Axie Infinity’nin Ronin Köprüsü Hackinde Neler Oldu?

Bu yılın başlarında, Ronin ekibinin köprüyü indirmesine neden olan hack olayı, bugüne kadar herhangi bir kripto projesini vuran en büyüklerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Axie Infinity için geliştirilen bir Ethereum yan zinciri Ronin’den tahmini 625 milyon dolar değerinde kripto para çekilmişti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.632,79 TL 2,09%
ethereumETH/TRY
17.408,52 TL 2,26%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
3.593,65 TL 3,19%
binance-usdBUSD/TRY
16,67 TL 0,27%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 2,39%
solanaSOL/TRY
543,06 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,70%
Bağlantıyı kopyala