Axie Infinity’nin Kurucu Ortağı, 1kx’e Girişim Ortağı Oldu

axie infinitynin kurucu ortagi 1kxe girisim ortagi oldu

NFT tabanlı oyna-kazan oyunlarının adını son zamanlarda çok daha sık duymaya başladık. Bu oyunların başında Axie Infinity’yi de sayabiliriz. Axie Infinity kurucu ortağı Jeffrey Zirlin bu kez farklı bir girişim ile gündeme geldi. Jiho olarak da bilinen Axie Infinity kurucu ortağı, 1kx isimli girişime girişim ortağı oldu.

axie infinitynin kurucu ortagi 1kxe girisim ortagi oldu 2

Axie Infinity’nin Kurucu Ortağı, 1kx’e Geliyor

Axie Infinity’nin kurucu ortağı Jeffrey Zirlin‘in yeni platforma girişim ortağı olacağı 1kx’in Twitter hesabından duyuruldu. 1kx, yayımladığı bir tweet dizisiyle Jiho’nun gelişini açıkladı. Yayımlanan yazıda şu sözler dikkat çekiyor:

“Jiho’yu kripto dünyasının en iyi topluluk kurucusu ve takımda olması gereken inanılmaz bir güç olarak görüyoruz”

Jiho, şirketin oyna-kazan dünyasındaki varlığında yatırım stratejisine rehberlik edecek.

Haftalık oyun NFT hacimlerine baktığımızda Axie Infinity‘nin hâlâ pazara hakim olduğunu görüyoruz. İstatistiklere göre oyun, ekim ayının son haftasında 184 milyon dolarlık hacim gördü. Bu arada geçtiğimiz günlerde oyunun en popüler olduğu ülkeleri sizlerle paylaşmıştık. Buradaki listede de gelişmekte olan ülkelerin yoğunluklu olması dikkat çekiyor.

axie infinitynin kurucu ortagi 1kxe girisim ortagi oldu 3

Axie Infinity’de gözlenen başarı ile birlikte ekim ayında 3.4 milyar dolarlık kripto girişimi fonunun yarısı NFT ve Blockchain oyun girişimlerine verildi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala