Axie Infinity’de Kullanıcı Etkinliği Yüzde 20 Arttı

axie infinityde kullanici etkinligi yuzde 20 artti

Son zamanlarda oyna-kazan oyunlarının adını sık sık duyuyoruz. Bunların arasında başı çekenlerden biri de Axie Infinity. Axie Infinity‘de yeni bir Oluşturucu Programının açılması ve serbest bırakma mekanizması, bu hafta daha fazla kullanıcıyı Ronin yan zincirine çekiyor. Bunun etkisiyle, Axie Infinity’deki kullanıcı etkinliği yüzde 20 oranında arttı.

Axie Infinity Kullanıcı Etkinliği 130.000 Üzerine Çıktı

Axie Infinity‘deki kullanıcı etkinliği, duyurulan Oluşturucu Programından bu yana yüzde 20 artarak 130.000’in üzerine çıktı. Ronin’in borsası Katana, oyuncuların kullanıcı etkinlikleri için yaptığı token takaslarının yüzde 40 arttığını gösterdi. Katana’da son 24 saat içinde 82.000’den fazla işlem gerçekleştirdi ve bu süreçte sadece Axie platformlarının tokenları olan SLP ve AXS’e izin verdi.

axie infinityde kullanici etkinligi yuzde 20 artti 2

Verilere bakıldığında, Ronin Wrapped Ether (WETH) 31 milyon doların üzerinde işlem hacmine sahipken, AXS tokeninin 24 saatlik hacmi 17 milyon doların biraz üzerinde duruyor. 

axie infinityde kullanici etkinligi yuzde 20 artti 3

Serbest bırakma mekanizması beklentisiyle, oyuncuların piyasaya sürmek için daha düşük fiyatlı Axie’ler toplaması ve oyun geliştikçe daha değerli hale gelebilecek arazi öğeleri elde etmesi ihtimali bulunuyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
481.764,37 TL 4,85%
ethereumETH/TRY
32.089,85 TL 3,52%
tetherUSDT/TRY
15,87 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
15,89 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
4.868,50 TL 5,38%
xrpXRP/TRY
6,69 TL 3,31%
binance-usdBUSD/TRY
15,87 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
8,56 TL 3,50%
solanaSOL/TRY
843,76 TL 5,72%
dogecoinDOGE/TRY
1,38 TL 1,79%
Bağlantıyı kopyala