Axie Infinity (AXS) Neden Yükseliyor? – 23 Ocak 2023

axie infinity axs neden yukseliyor 23 ocak 2023eefg

Kripto sektöründe son dönemde yaşanan krizler kripto para birimleri de derinden etkilemişti. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 22 bin dolar seviyelerine kadar çıkması ile beraber kripto para piyasası toparlanmaya başladı. Bitcoin‘in yükselmesi ile beraber altcoin’ler de artış göstermeye başladı. Bu altcoin’lerden biri de Axie Infinity (AXS) oldu. Gelin birlikte Axie Infinity (AXS) neden yükseliyor sorusuna yakından bakalım.

Axie Infinity (AXS) Neden Yükseliyor?

Axie Infinity (AXS), son 24 saatte yüzde 45,45 arttı. Kripto para biriminin piyasa değeri 1,33 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor. İşlem hacmi bir önceki güne göre yüzde 913,13 gibi büyük bir artış gördü. Aynı zamanda 24 saat içinde fiyat 9.12 dolar ile 13.83 dolar arasında değişim gösterdi.

Doğal olarak bu yükseliş yatırımcıların da dikkatini çekti. AXS’da yaşanan bu yükselişin tam bir sebebi olmasada tetikleyicisi olarak gösterilebilecek birkaç etken bulunuyor. Bunlardan biri de tabii ki lider kripto para birimi Bitcoin’in artış göstermesi oldu.

axie infinity axs neden yukseliyor 23 ocak 2023weetre

Son olarak 24 saat içerisinde yüzde 45 değer kazanan Axie Infinity’in (AXS) güncel durumuna bir göz atalım. Haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; 13,13 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
534.335,10 TL 0,06%
ethereumETH/TRY
36.497,49 TL 0,46%
tetherUSDT/TRY
19,99 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.101,12 TL 0,56%
usd-coinUSDC/TRY
19,97 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
9,42 TL 0,83%
cardanoADA/TRY
7,30 TL 0,24%
staked-etherSTETH/TRY
36.448,75 TL 0,58%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,67%
matic-networkMATIC/TRY
18,38 TL 0,15%
Bağlantıyı kopyala