Avustralya’nın ‘Rest Super’ Fonu, Kripto Yatırımı Yapacak

avustralyanin rest super fonu kripto yatirimi yapacak

66 milyar doları yöneten, Avustralya’daki Rest Super emeklilik fonu, kripto varlıklara yatırım yapmak için kolları sıvadı. Business Insider’da yer alan habere göre, bazı fonlar için dijital varlıklara yatırım yapılacak.

Avustralyalı Emeklilik Fonu Rest Super Kripto Varlıklara Hazır

Business Insider’da yer alan habere göre, Avustralya’daki Rest Super isimli emeklilik fonu, kripto varlıklara yatırım yapmayı planlıyor. Rest Super, üye portföylerini dijital varlıklara yönlendirmek isteyen ülkedeki ilk emeklilik fonu oldu.

avustralyanin rest super fonu kripto yatirimi yapacak 2

Rest Super’in baş yatırım sorumlusu Andrew Lill, üyelere fonlarının küçük bir kısmının yakında kripto varlıklarına yatırılacağını söyledi. Lill konuşmasında şu sözlere yer verdi:

 “Hala çok değişken bir yatırım, bu nedenle kripto para birimlerine yaptığımız herhangi bir tahsis maruziyeti, başlangıçta zaman içinde oluşturulabilecek oldukça küçük bir tahsis olarak çeşitlendirilmiş portföyümüzün bir parçası olabilir”

Diğer yandan orta vadeli riskin değerlendirildiği de bildirildi. Lill, “”Şu anda herhangi bir karar vermeden önce varlık sınıfı hakkında kapsamlı araştırmalar yapıyoruz. Ayrıca bu sınıfa yatırım yapmanın güvenlik ve düzenleyici yönlerini de düşünüyoruz.” dedi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.371,81 TL 0,84%
ethereumETH/TRY
33.890,68 TL 0,94%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
6.269,81 TL 1,22%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,63%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
33.757,25 TL 0,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,23%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,75%
Bağlantıyı kopyala