Avustralyalılar, Kripto Para ile Ev Satın Alabiliyor

avustralyalilar kripto para ile ev satin alabiliyor

Kripto varlıklarla satın alım yapma seçenekleri her geçen gün artıyor. Avustralyalı müzayede evi Lloyds Auctions Australia da müzayedelerde ev alımları için Bitcoin kabul etmeye başladığını açıkladı. Avustralyalılar kripto para ile ev satın alma yolunda.

Lloyds Auctions Australia Bitcoin Kabul Edecek

Koronavirüs salgınından birçok sektör etkilendi. Emlak müzayedeleri de bunların arasında yer alıyor. Avustralya’da müzayedelerin dijitalden devam ediliyor. Lloyds Auctions Australia, bu çevrimiçi müzayedelerde devamlılık sağlamak için dijital ödeme seçeneklerini çeşitlendirdi. Şirket, dijitalde başlatılan müzayedelere ve Bitcoin ile ödeme seçeneğine yoğun ilgi olduğunu söylüyor.

avustralyalilar kripto para ile ev satin alabiliyor 2

Lloyds Auctioneers and Valuers CEO’su Lee Hames konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

“Kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak kullanılması, kripto para birimini çevreleyen güven güçlendikçe satın almalar için daha yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu, platformumuzu, mülk satın almakla ilgilenmeyen yepyeni bir kitleye açıyor.”

Bu arada Lloyds, yılın başında, Bitcoin’i kabul etmeye başlamıştı. Bu yeni ödeme yönteminin açıklanmasından sonra 100 bin Avustralya doları değerindeki bir karavan Bitcoin ile satın alınmıştı.

Bu arada Bitcoin ile ödeme yapılan en büyük satın almanın Miami’de yapıldığını da belirtelim. Alıcı, 22,5 milyon dolar değerindeki bir evi, kripto varlık ile satın almıştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 506.906,53 TL 2,67%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.257,35 TL 0,54%
cardano
Cardano (ADA) 20,00 TL 1,23%
tether
Tether (USDT) 8,97 TL 0,07%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.780,11 TL 0,65%
xrp
XRP (XRP) 10,41 TL 1,90%
solana
Solana (SOL) 1.368,70 TL 2,19%
polkadot
Polkadot (DOT) 319,79 TL 0,49%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,97 TL 0,03%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,13 TL 3,19%
Copy link
Powered by Social Snap