Avustralyalı Yetkililer, Huobi’ye Yeşil Işık Yaktı

avustralyali yetkililer huobiye yesil isik yaktias

Kripto para borsaları artan rekabet ortamında çalışmalarını hızlandırmış durumda. Son olarak kripto para borsası Huobi, bugün Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi’ne (AUSTRAC) kripto para borsası sağlayıcısı olarak kaydolduktan sonra Avustralya’da kripto para borsası hizmetleri sunmaya başlayabilecek.

Bu, Huobi’nin artık ülkedeki kripto para alım satım hizmetlerine itibari para sunabileceği anlamına geliyor

Avustralyalı Yetkililerinden Huobi’ye Onay

Avustralyalı yetkililer, kripto para borsası Huobi’ye Avustralya’da hizmet sunabilmesi için yeşil ışık yaktı. Bunun yanında hatırlatmak gerekirse Huobi Haziran 2022’de Yeni Zelanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde lisans aldı. Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA), ülkede hizmetlerini sunmaya başlaması için borsaya geçici onay verdi.

avustralyali yetkililer huobiye yesil isik yaktia

Huobi‘nin yerel kuruluşu, lisans alma sürecinin bir parçası olarak bir test ölçeği modeli altında çalışacak.

Ayrıca Huobi, ülkedeki kripto para birimi kullanımına yönelik Çin baskısını takiben 2021 yılının sonlarında Cebelitarık’a taşınmak zorunda kalmıştı.

Son olarak hatırlatmak gerekirse kısa süre önce Huobi Technologies, tarafından yapılan açıklamaya göre, ABD Mali Suçları Uygulama Bürosu’ndan (FinCEN) bir Para Hizmetleri İşletme Kayıt Lisansı (MSB) almıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.457,33 TL 6,05%
ethereumETH/TRY
33.895,28 TL 10,97%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.923,38 TL 2,95%
xrpXRP/TRY
6,84 TL 4,69%
cardanoADA/TRY
9,67 TL 5,02%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,00%
solanaSOL/TRY
795,15 TL 10,81%
polkadotDOT/TRY
168,71 TL 7,41%
Bağlantıyı kopyala